EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1470  28

 Уряд створює Національний комітет з промислового розвитку, - Гройсман

Уряд ухвалив рішення про створення Національного комітету промислового розвитку, який повинен стати механізмом вирішення проблем вітчизняної промисловості і створення передумов для вироблення конкурентного національного продукту.

Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив під час засідання уряду у вівторок, 11 жовтня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-служби Кабміну.

"Зараз завдання Комітету - не просто стати структурою, яка утворена сьогодні, а реальним механізмом діагностики проблем національної промисловості, напрацювання механізмів і реальних, конкретних рішень, які дадуть можливості нам сьогодні отримати конкурентний, якісний, національний продукт".

"Наше завдання - просуватися за цими параметрами догори, а не падати вниз", - заявив Володимир Гройсман.

Також читайте: Кабмін планує у жовтні створити комітет відродження української промисловості, - Гройсман

Прем'єр-міністр зазначив, що Уряд працював декілька місяців над створенням Комітету розвитку промисловості, відбулося багато обговорень.

Команда Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим із залученням промисловців, підприємців, виробників, науковців напрацювали відповідні рішення, що дозволять започаткувати дієвий механізм відродження української промисловості, зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду запропонував стати виконавчим директором Комітету промислової політики народному депутату, члену Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Анатолію Гіршфельду.

Також узгоджено позицію щодо створення посади заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі з питань промисловості та департаменту, що буде в координації надавати підтримку розвитку промисловості. Також до Експертної ради буде залучено Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, представників Асоціації профспілок, реального сектору та науки.

"Парламент, Уряд, Президент, Комітет - ми напрацюємо усі необхідні рішення, і ви побачите, система буде кардинально змінюватися. У нас є 3, 5, 7 речей, за які можемо взятися і дати гарний результат, і будуть створені десятки тисяч робочих місць. Це є абсолютно реально", - зазначив Прем'єр-міністр.

Голова Уряду наголосив, що Україна відстає від країни світу за показниками імпорту засобів виробництва, сировини, споживчих товарів, ефективності промисловості.

Також читайте: Протягом останніх 20 років військово-промисловий комплекс України свідомо знищувався, - Турчинов

За його словами, до такої ситуації призвела непрофесійна політика та популізм, що провадилася раніше. "Подивіться, яке падіння 1998 - 2012 рік, війни ж не було, просто професіонали управляли країною, - зазначив він. - Інвестували в себе, а не в країну".

Так, державне замовлення на підготовку кадрів не відповідає потребам реального ринку. "Ми готуємо, фактично, за державні кошти безробітних, а готуємо на таких технологіях і засобах виробництва, що їх немає в реальному секторі", - зазначив Володимир Гройсман.

У цьому контексті Прем'єр-міністр також виступив за інтеграцію науки до процесу відродження промисловості, щоб "наука мала прикладне застосування в реальному секторі економіки".

Прем'єр-міністр наголосив, що Україна має колосальні можливості в розвитку національної економіки. За його словами, позитивні сигнали щодо зростання економіки можна подвоїти та зробити сталим. За рік можливо дати серйозний поштовх до розвитку національного продукту виробництва, поглиблення переробки, створення доданої вартості на території України, переходу від сировинного типу економіки, висловив переконання Гройсман.Источник: https://ua.censor.net.ua/n409999
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VVhZNVIwRXdURGRSZGs1RE5EQlpTRkYxT1VNck1FeE1VbXgwUjBJd1dVeFNha2g2VVcxMFEzY3dURWhSZGs1SFZ6Qk1NRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору