EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1904  12

 Архієпископ Кримський УПЦ КП Климент закликав ПАРЄ захистити українців від переслідувань на окупованому півострові: "Українські освіта і культура під загрозою"

Архієпископ УПЦ КП Сімферопольський і Кримський Климент закликав у ПАРЄ захистити українців від гонінь в окупованому Криму.

На міжнародному рівні необхідно робити заяви про неприпустимість переслідувань українців в окупованому Криму, заявив 11 жовтня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент на заході з питання анексованого Криму в рамках осінньої сесії ПАРЄ, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Владика Климент підкреслив, що йдеться про переслідування української церкви та української мови на півострові.
"Українська православна церква Київського патріархату як осередок українського національно-культурного і духовного життя зазнає політичних переслідувань, які призводять до повного знищення українського суспільства. Державна українська мова в Криму - незахищена, не розвивається, існує загроза її знищення владними керівними органами Російської Федерації", - заявив владика Климент.

Архієпископ Кримський звернувся до міжнародних організацій, серед яких ООН, ПАРЄ і ОБСЄ, а також до країн ЄС і держав-гарантів цілісності України, що підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, із закликом "вжити рішучих заходів для захисту базових принципів прав і свобод українців у Криму".

"Вважаю актуальним і доцільним вже сьогодні вирішити питання на міжнародному рівні про негайне введення міжнародної місії для моніторингу прав людини і дискримінованих етнічних спільнот на кримському півострові. Прошу вас розглянути на рівні міжнародних переговорів питання забезпечення прав і свобод українців Криму і питання функціонування Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату на півострові", - підкреслив він.

Після окупації в Криму підконтрольна Кремлю влада захопила частину будівель Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату та навіть провела конкурс на оренду частини приміщень церкви. Владика Климент нагадав, що за 2016 рік російська влада в Криму намагалася вилучити земельну ділянку півгектара землі в Сімферополі під будівництво будинків для проживання працівників ФСБ і заборонили будівництво храму в Сімферополі, вилучили церковну власність у селі Жовтневе Первомайського району, та інші випадки заборон і переслідувань на півострові.

За його словами, станом на 10 жовтня 2016 року управління Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату та її структурні підрозділи на території Криму не перереєстровані за російським законодавством. Згідно з постановою Дмитра Медведєва від 2016 року, майно українських установ і організацій, які не пройшли перереєстрацію в Криму, за російським законодавством підлягає націоналізації.

"Найбільш болючим ударом для кримчан є закриття семи україномовних шкіл і близько 500 класів з українською мовою навчання. Місцеві чиновники насильно закривають україномовні школи і класи. Знищена найпрестижніша україномовна школа-гімназія в Сімферополі", - сказав владика Климент.
Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату Климент закликав світову спільноту до захисту національних, культурних і релігійних прав громадян України в Криму.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n410115
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору