EN|RU|UK
 Суспільство
  24686  101

 Під російською окупацією Керченський півострів перетворився на зону техногенного лиха, - екологи

Керченський півострів в окупованому РФ Криму став зоною техногенної катастрофи.

Як інформує Цензор.НЕТ, такий висновок зробили експерти правозахисної організації Екологія-Право-Людина.

Також читайте: У керчан без компенсації відбирають споруди "для потреб Російської Федерації"

Екологи розцінюють останні події на Керченському півострові, як загрозу техногенної катастрофи.

"Донедавна Керченський півострів лишався найменш освоєною частиною Криму. Значною мірою він складається з природних степових ділянок, скель та інших природних ландшафтів, рясно наповнених пам'ятками історії та археології, а також культури кримсько-татарського народу. У 1980-х роках науковці пропонували оголосити весь півострів біосферним заповідником.

Сьогодні східна околиця Криму потерпає від нових загроз, невідомих у роки незалежності України. Найбільш відчутною серед них наразі є наслідки військових навчань на території Караларського регіонального ландшафтного парку. У минулому територія РЛП була військовим полігоном, проте в останні десятиліття цей негативний вплив не відбувався. Зараз на "полігоні" відновлено військовий аеродром. Порушення рослинності та ландшафтів, забруднення ґрунтів залишками вибухових речовин і неймовірний фактор непокою повністю знівелювали заповідний статус території РЛП", - зазначають вони.

На території Опукського природного заповідника (також на Керченському півострові) і поряд з ним російські війська заснували потужний військовий полігон, зокрема і для бомбометання. На полігоні вже відбувалися повномасштабні навчання.

"Уявити подальше гніздування степового журавля і дрохви, які вимирають, в умовах бомбардування неможливо, - бідкаються екологи. - З іншого боку, на територію РЛП почали звозити сміття з Керчі, що також несумісно з природоохоронним статусом території".

Дивіться: В окупованій РФ Керчі з кранів тече каламутна вода. ФОТО

На думку фахівців, найбільшою поки нереалізованою загрозою для природи Керченського півострова лишається намір транспотного сполучення через т. зв. Керченський міст.

Експерти ЕПЛ вважають, що спорудження зазначеного об'єкту призведе до перетворення Керченського півострова на транзитну зону і стане причиною масштабної розбудови інфраструктури вздовж проектованих транспортних шляхів, адже, як сказано у поширеному проекті мосту.

МБО "Екологія-Право-Людина" закликає кримських біологів до співраці у питанні вивчення негативних впливів запланованого будівництва на природу Керченського півострова.Источник: https://ua.censor.net.ua/n410350
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJLY2xGMFpFZEJNRmxtVVhSa1F6a3dXVWhTYWs1RE5qQk1hbEYxVTBSUmRrNUhWekJaU0ZKbmFUaDJNRXhZVVhWMFF5c3dUSFpSZG5SRGVqQmFZbEpxTTNwUmJYUkRNVEJaUkZKb00zcFJiWFJIUVRCTWFsRjJRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору