EN|RU|UK
 Політика України
  17894  81

 Росія офіційно підтвердила, що надала Януковичу притулок, - адвокат

Головне управління з питань міграції МВС РФ офіційно підтвердило, що Віктор Янукович перебуває на території Росії на підставі наданого йому тимчасового притулку, і про це відомо Генеральній прокуратурі України, зазначає адвокат побіжного Януковича Віталій Сердюк.

"На ваш запит від 4 липня 2016 року повідомляємо: громадянину України Януковичу Віктору Федоровичу, ..., надано тимчасовий притулок на території Російської Федерації, що підтверджується свідоцтвом про надання тимчасового притулку на території Російської Федерації, серія ВУ № 0107999, виданим УМФС Росії по Ростовській області", - йдеться в датованій 29 вересня відповіді управління МВС РФ на запит адвоката В.Януковича, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

В. Сердюк зазначив, що Генпрокуратура України обґрунтовувала відсутність просування в розслідуванні "справи Майдану" проти В.Януковича відсутністю доказів перебування його на території Росії, і цим же були мотивовані відмови в проведенні його допиту, очних ставок з нинішніми вищими посадовими особами України, неможливість передачі "справи Майдану" до суду.

Він нагадав, що 23 лютого 2016 року слідчому Генпрокуратури було направлено клопотання про проведення допиту В.Януковича за місцем його фактичного перебування (проживання) в місті Ростові Російської Федерації. У відповіді прокуратури від 4 березня вказується, що інформація про місцезнаходження В.Януковича перевіряється і від компетентних органів РФ не отримано офіційного підтвердження його перебування на території цієї країни.

30 серпня слідчому було подано клопотання про допит як свідків у "справі Майдану" президента України Петра Порошенка, екс-прем'єра Арсенія Яценюка, спікера Верховної Ради Андрія Парубія, мера Києва Віталія Кличка та секретаря РНБО Олександра Турчинова в присутності адвоката В.Сердюка і з участю підозрюваного В.Януковича. У постанові Генпрокуратури від 2 вересня про відмову в цьому клопотанні серед іншого знову вказується, що інформація про місцезнаходження В.Януковича перевіряється і немає офіційного підтвердження перебування його в РФ.

"Тепер Генеральна прокуратура втратила свій останній аргумент для подальшої зупинки слідства, відмов у проведенні допитів, очних ставок, інших слідчих дій за участю Віктора Януковича і в передачі справи в суд", - підкреслив адвокат.

В. Сердюк також звернувся до слідчого Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури з клопотанням приєднати до матеріалів провадження у "справі Майдану" копію листа Головного управління з питань міграції МВС РФ, відновити досудове слідство і як можна швидше передати справу до суду.

Крім того, адвокат зазначив, що цей документ спростовує поширені раніше чутки про нібито зміну В.Януковичем громадянства.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n410396
VEhrdlVXOWtRekV3V1VSUmRFNUhUekJNY0Rnd1N5OVJkbVJIUkRCTWNsRjJkRU41TUV4cVVtaDVPSFl3V1VSUmRuUkRNekJaU0ZGMU9VZFhNRXhVVW1jNVEza3dURVJSZG1SRE9UQlpPVGd3V1VoU2FHUkRLekJNVEZGMVRrZEtNRXhXT0RCS1VGRnVPVU5xWms1RFp6Qk1OMUpuWkVkWE1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору