EN|RU|UK
 За кордоном
  9800  75

 Поліція Санкт-Петербурга перевіряє "фабрику тролів" за підозрою в шахрайстві

Поліція Санкт-Петербурга перевірила діяльність компанії ТОВ "Інтернет-дослідження" (зараз - ТОВ "Тека"). Вона відома, як один із головних постачальників платних політичних коментарів в інтернеті ("фабрика тролів").

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Коммерсантъ", в листі начальника відділу боротьби з економічними злочинами та протидії корупції Приморського району Санкт-Петербурга, направленому в районне слідче управління, йдеться: "У діях керівництва ТОВ "Інтернет-дослідження" вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого ст. 159 КК РФ (шахрайство)".

Копію листа отримала юрист об'єднання "Команда 29" Дарина Сухих, яка представляла інтереси Людмили Савчук, колишньої співробітниці ТОВ "Інтернет-дослідження". Заяву 34-річна мешканка Санкт-Петербурга подала в УМВС у Приморському районі міста наприкінці листопада 2015 року. Однак через місяць їй було відмовлено в порушенні справи. Пізніше УМВС розглянуло скаргу повторно, ймовірно, за дорученням прокуратури. "Матеріали передані слідчому для прийняття рішення про порушення кримінальної справи. І шанси на це досить великі", - сказав адвокат Іван Павлов, керівник "Команди 29".


Людмилу Савчук, за її словами, зацікавила вакансія, в якій пропонувалося писати повідомлення в інтернеті на задану тему. У січні 2015 року вона влаштувалася в ТОВ "Інтернет-дослідження" фахівцем із SMM, а звільнилася 11 березня того ж року. У своїй заяві Савчук просила провести прокурорську перевірку компанії і перераховувала можливі порушення: їй не надали трудовий договір при прийомі на роботу, трудову книжку у неї не брали і не робили там записи, зарплату платили не в повному обсязі, за отримання грошей вона не розписувалася. Робочий день у Людмили Савчук та її колег тривав 12 годин. Ґрунтуючись на своїх спостереженнях, Савчук зробила висновки, що організація могла порушувати законодавства про бухгалтерський облік та обов'язкові внески, а також податкове законодавство.

Влітку 2015 року Людмила Савчук і "Команда 29" стягнули через суд з ТОВ "Інтернет-дослідження" заборгованість із заробітної плати та моральну компенсацію - 1 руб. "Суд - лише привід вивести цю досить закриту організацію на публічне поле", - пояснила Сухих.

Після цього організація змінила юридичну назву і зараз існує як ТОВ "Тека". З "Текою" як правонаступником "Інтернет-досліджень" зараз судиться ще одна колишня співробітниця - Ольга Мальцева, яку офіційно не працевлаштували, а потім не виплатили допомогу для догляду за дитиною. Розгляд її позову призначено на листопад.
Під час підготовки позову "Команда 29" отримала нові факти про "фабрику тролів". Зокрема, Мальцева передала правозахисникам чимало технічних завдань щодо написання коментарів і скріншоти з внутрішнього листування співробітників у месенджері Telegram.

Читайте также: "Во всех отделах рассматривается и украинская история, и Россия, и Сирия", - бывшая сотрудница российской "фабрики троллей" Мальцева рассказала о работе
Источник: https://ua.censor.net.ua/n410624
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROU1ozUkRNVEJaUkZGMlpFTXhNRmxLT0RCYVlsRjJaRWRGTUV3M1VtZE9Remd3VEVSU2FIUkhWekJNYmxGMlpFTjNTVTVEZVRCYVlsRjFaRU01TUV4Q09EQk1MMUYwWkVkQk1FeFlVWE4wUjFjd1dVUlJkWFJEZDJaT1F5OHdXVVJSZG5SREx6Qk1SRkZ6T1VOM01Fd3pVWFJPUTNkbVRrTm9NRXhFVVhaa1F6WXdXVWwwTUVvdlVYUmtSME13VEZoU1owNURlREJaVUZKblRrTjY=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору