EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  8419  177

 Боротьбу з курінням потрібно посилити, - нардеп Кривошея

Українська влада має посилити боротьбу з курінням.

Про це заявив парламентарій від "Народного фронту" Геннадій Кривошея у своєму блозі на Цензор.НЕТ.

"З часу прийняття першого в Україні законодавчого акта, яким на державному рівні запроваджено системні заходи із боротьби з курінням, минуло 14 років. За цей період і законодавчою, і виконавчою владою, і медичними працівниками, і фахівцями сфери соціальної політики зроблено чимало", - пише він.

"Настає час для переосмислення практичних аспектів політики протидії курінню", - підкреслив депутат.

Політик запропонував нові принципи політики боротьби з курінням.

"1. Врахувати специфіку вітчизняної правової системи та існуючих регуляторних механізмів при запозиченні зарубіжного досвіду боротьби з курінням тютюну і здійснювати адаптацію іноземних практик до українських реалій з метою відходу від практики "порожніх" декларацій і заяв і впровадження ефективних і практично дієвих рішень", - пише він.

"Будь-який іноземний правовий метод боротьби з курінням тютюну має бути перероблений і підготовлений до застосування в Україні. Для цього до адаптації іноземної практики і законодавства слід залучати вітчизняних фахівців у сфері соціальної роботи, висококваліфікованих учених-медиків (зокрема, в області наркології), професійних юристів-міжнародників", - вважає Кривошея.


"2. Зосередитися на забезпеченні виконання та ефективному контролі дотримання законодавства про боротьбу з курінням тютюну, а не на збільшенні нових декларативних норм", - пропонує парламентарій.

"Масив законодавства, необхідного для ефективної боротьби з курінням тютюну, вже сформований. Дійсно, необхідно і надалі вдосконалювати законодавче регулювання тютюну, серед іншого, впроваджуючи в українське законодавство кращі європейські та світові практики, які вже довели свою ефективність в інших країнах. Водночас варто визнати, що ефективний контроль і виконання навіть уже діючих положень - це саме те, чого не вистачає державній політиці в цій сфері. Так, наприклад, порушення законодавчих обмежень на куріння в громадських місцях, зокрема куріння кальянів у закладах громадського харчування , куріння на зупинках громадського транспорту, в підземних переходах, залишається вкрай поширеним явищем", - підкреслив депутат.


"3. Українська державна політика має формуватися в Україні, а пріоритетом мають бути інтереси українського народу, а не закордонних установ або організацій, досвід та пропозиції яких доцільно не просто копіювати, а брати до уваги і критично переосмислювати", - пише він.

"Слід визнати одну просту і очевидну річ, що тільки українці, і ніхто інший, по-справжньому дбають про долю українців. Жорстока реальність доводить, що жодна міжнародна організація (яка складається з багатьох держав-членів зі своїми власними, іноді полярними інтересами) або жоден іноземний суб'єкт не буде ставити інтереси нашого народу вище своїх власних або інтересів своїх спонсорів. І чим швидше ми відмовимося від "рожевих окулярів", тим швидше ми станемо господарями своєї власної політики. Це не означає, що варто відкидати допомогу або корисні поради . Але треба стати реалістами і "позитивними егоїстами", критично переосмислювати все те, що надходить до нас у вигляді рад, навчитися тверезо оцінювати справжні наміри тих, хто впливає на формування державної політики, йти від популістів, незалежно від країни походження", - переконаний Кривошея.

Нагадаємо, 19 липня у Верховній Раді зареєстрований проект закону №4030а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму)". Згідно з документом, заборона куріння в громадських місцях може поширитися на вокзали, таксі, гуртожитки, готелі, приміщення підприємств і організацій всіх форм власності.Источник: https://ua.censor.net.ua/n410638
VEhrdlVXMTBSMEV3VEdwUmMzUkRLekJaYWxGMFpFZFFUSGt2VVhRNVEzY3dURWhSZG5SSFFUQk1OMUYyWkVOM1prNUROakJaVUZKblRrZFhNRXd6VVhaa1IxQm1Ua040TUV3M1VtZE9ReXN3V1V4U2FrNURlREJNUWpnd1NqTlJjMDVIUVRCTU4xRjBUa001TUV4cVVYVlRSRkpvVGtkQk1FdzNVWFprUjBNPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору