EN|RU|UK
 Суспільство
  3670  18

 Минулого року 50% "безкоштовних" медичних послуг та медикаментів оплачували пацієнти, - заступник міністра охорони здоров'я Ковтонюк

50% вартості медичних послуг та медикаментів минулого року оплачували люди.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив Павло Ковтонюк, заступник міністра охорони здоров'я, в коментарі "Дзеркалу тижня".

"Сфера охорони здоров'я традиційно недофінансована. Це історична проблема. Навіть за радянських часів на ці потреби виділялося не більше 3% від ВВП. Але більшість пострадянських країн проводили тією чи іншою мірою реформи, і цей показник у них досягнув середньоєвропейського рівня у 6-8% від ВВП. Україна за чверть століття залишилася на тому ж рівні за обсягами фінансування медицини, тобто на все тих же 3%", - зазначив він.


"Витрати людей на медицину наразі також становлять близько 3-3,5% від ВВП. Минулого року, за непрямими оцінками експертів, 50% медичних послуг та медикаментів оплачували люди", - сказав Ковтонюк.

Причому три чверті коштів, витрачених на медицину "з гаманця", за словами заступника міністра, йдуть виключно на ліки і часто не на препарати першої необхідності. За його інформацією, близько 70% від загальних витрат маркетингових програм фармвиробників припадає саме на "просування препаратів серед лікарів".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n410647
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCTU4xRjJPVU0zTUV4RVVtZDBRM2RtVGtNdk1FeDJVWE5PUjBNd1RETlNiR2xFVVhZNVF5c3dXVWhSZFRsSFJEQk1VRkYxU0hwUmJrNUhWekJNTTFGME9VTXdNRXczVW1kT1F5c3dURWx1TUZrNFBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору