EN|RU|UK
 Суспільство
  10423  1

 Помер відомий український астроном Клим Чурюмов

На 80 році життя помер всесвітньо відомий вчений, астроном Клим Чурюмов.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112.

Вчений став широко відомий після посадки зонда Європейського космічного агентства на комету Чурюмова-Герасименко, яка була ним відкрита в 1969 році.

У вересні 1969 року разом із аспіранткою Світланою Герасименко під час спостереження за кометою Комас-Сола, зробили фото, на якому виявилась ще одна комета, яка отримала назву за іменами першовідкривачів - "Комета Чурюмова-Герасименко" ( 67P/Churyumov-Gerasimenko ).

У 1986 році Чурюмов відкрив другу, довгоперіодичну, комету разом з В. В. Солодовниковим із астрофізичного інституту імені В. Г. Фесенкова, Казахстан). Вона отримала назву комети Чурюмова-Солодовникова (C / 1986 N1 Churyumov-Solodovnikov).

Також читайте: Помер король Таїланду Пуміпон Адульядет, який посідав трон із 1946 року. ФОТО

2 березня 2004 року з космодрому Куру у французькій Гвіані був виведений в космос європейський міжпланетний зонд Розетта (Rosetta). Основним завданням зонда є дослідження комети Чурюмова-Герасименко, якої він досягнув 2014-го.

12 листопада 2014 року від зонда відокремився спусковий апарат Філи і виконав 7-годинне зближення та здійснив в цілому успішну посадку на поверхню комети (три посадки з двома відскоками). 30 вересня Європейське космічне агентство завершило місію космічної станції Rosetta, що тривала 12 років, зіштовхнувши її з кометою Чурюмова-Герасименко.

Читайте також: Український академік Антон Наумовець нагороджений медаллю ЮНЕСКО за внесок у розвиток нанонауки. ФОТО

Источник: https://ua.censor.net.ua/n410665
VEhrNGRrdzVRemt3VEVSU1p6bEROakJNUWpnd1dVaFJkazVETVRCWlJGSm5kRWROWms1RGR6QlpTRkpuZEVkQk1FdzNVWFprUXlzd1RIcFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору