EN|RU|UK
 Суспільство
  12507  194
Матеріали за темою:

 Через Голодомор в Україні померли 3,9 млн осіб, - вчений Інституту демографії НАН Левчук

Під час Голодомору 1932-1933 років в Україні померли 3,9 млн осіб.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила Наталія Левчук, доктор економічних наук, головний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Національної академії наук, у статті для "Дзеркала тижня".

За її словами, фахівці Інституту отримали таку цифру шляхом обробки величезного масиву статистичних даних, що дозволило здійснити так звану демографічну реконструкцію, тобто повномасштабне відновлення демографічної динаміки України і її регіонів за кожен рік міжпереписного періоду 1926-1939 рр. При цьому була проведена досить складна робота щодо оцінки недообліку кількості народжених та померлих як у некризові роки, так і в період голоду. Вона також підкреслила, що методика розрахунку, побудови демографічного балансу і оцінки втрат населення України внаслідок голоду є прозорою і доступною в українських і зарубіжних публікаціях.


"Різниця між 7 млн ​​втрат (оцінка істориків, оприлюднена 5 жовтня на сторінці "Меморіалу жертв Голодомору" у Facebook. - Ред.) і оцінкою Інституту демографії в 3,9 млн осіб становить близько 3 млн. Якщо припустити, що ці 3 млн додатково померлих селян все ж були, то змінюється весь демографічний баланс. У цьому випадку вирівнювання демографічного балансу можливо у двох випадках: а) чисельність сільського населення в 1937 році мала бути меншою на 3 млн, ніж це зафіксовано у переписі, що є абсолютно нереальним припущенням; б) істотний приріст чисельності міського населення в період між переписами відбувся не за рахунок міграції українських селян, що тікали в міста, а приїжджих із-за меж України", - пише автор.

"Отже, щоб вийти на цифру втрат у 7 млн ​​і при цьому зберегти цифру чисельності міського населення, зафіксовану в переписі 1937 року, необхідно "привезти" 3 млн осіб у міста України із-за її меж протягом 1932-1936 рр. Це припущення не підтверджується ні статистичними даними, ні архівними документами. Статистичні оцінки показують, що частка зовнішніх мігрантів у сальдо міграції міського населення України становила близько 20%, а це ніяк не досягає 3 млн прибулих мігрантів", - йдеться у статті.

"Невже 7 мільйонів є доказом сталінського злочину, а 4 мільйони - ні? Невже 7 мільйонів свідчать про геноцид українського народу шляхом терору голодом, а 4 мільйони жертв - це мало для доказів геноциду?" - запитує автор статті.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n410727
TUV4UVVYWjBRemN3VERkUmRFNURLekJNZWxGMmRFZEJUR2xFVVhST1F6RXdURE5TYWtORVVYWTVRM2N3VEhkdU1Ga3ZVbWQwUjFkTWVUaDJURGxEZWpCTVdGRjJaRU1yTUZsaVVYVk9RekJtVGtONk1FdzNVWFU1UXlzd1RGUlJkblJET0RCTU4xSm5TSHBSZEU1RE1UQk1lbEYyZEVONk1GbEVVWE5PUjBVd1dtSlNhak42VW14MFIwSXdXVXhSZG5SSFFUQmFZbEpxTTNwU1p6bEhTREJNV0ZGMlpFZFhaazVEWkRCS1JGRnVVMFJSYnpsRE5qQlpSRkZ6VGtkWU1Fd3pVWFZCUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору