EN|RU|UK
 Події
  31318  85
Матеріали за темою:

 Складно зрозуміти людей, які "зі слізним натужним пафосом пишуть, що Моторола був новий Тьоркін, справжній російський боєць і прапор Донбасу", - Биков

Неможливо зрозуміти людей, які "зі слізним натужним пафосом" розповідають, що убитий бойовик терористичної організації "ДНР" Арсеній Павлов (Моторола) був новим Тьоркіним, справжнім російським бійцем і "прапором Донбасу", знаючи про те, скільки злочинів він скоїв.

Про це російський письменник, поет і журналіст Дмитро Биков пише в своєму блозі на "Ехо Москви", передає Цензор.НЕТ.

Іван Грозний, пише Биков, також був нехорошою людиною, але в нього були пом'якшувальні обставини.

"Звичайно, розповідати про ці пом'якшувальні обставини тим, кого він особисто палив або наказував від смеркання до світання катувати, безглуздо. Але Іван Грозний, по-перше, сам жив за Івана Грозного, в жорстокий час і за сумнівному царя, і не бачив себе з історичної дистанції. А по-друге, він мав справу з ворожим оточенням, з жорстоким боярством і з сумними історичними традиціями і матір його отруїли. Тобто його хоч чимось можна було виправдати. А ось тих, хто ставить йому пам'ятники, виправдати ніяк неможливо, тому що вони ж бо все знають і лити чисті гіркі сльози за Іваном-мучителем ніхто їх на палі не змушує", - пише журналіст.

"Йосип Сталін був жахливою людиною, до того ж швидше за все параноїк, а й у нього були пом'якшувальні обставини. Він теж жив за часів Сталіна, не дуже добре бачив себе з боку, після жебрацького дитинства довго був у важкому засланні, у нього було, за чутками, шість пальців на нозі, суха рука і нуль друзів, він з великими труднощами здобув освіту (багато читав), і хоча пояснювати все це його жертвам було б безглуздо, але нащадки ж не розуміють. А ось тим, хто ставить йому пам'ятники сьогодні, виправдатися нічим.

Убитий у Донбасі Моторола, він же Павлов, теж був не дуже хорошою людиною. Навіть і дуже поганою, хоча над свіжою могилою такого не кажуть. Він зробив багато зла і сам у ньому зізнавався. Але у нього теж були пом'якшувальні обставини: він народився в глибокій російській провінції, жив дуже бідно, у нього було дуже мало можливостей для освіти і професійного зростання, він зміг реалізуватися тільки на війні. Він щиро вірив, судячи з усього, що в Україні переміг фашизм і що він захищає там російськомовне населення. Знову ж тим, хто потрапляв до нього в полон, безглуздо говорити про цю щирість. Але ось нехай він з цими полоненими там і з'ясовує стосунки: у них є право його судити", - пише Биков.

А ось у тих, хто сьогодні "зі слізним натужним пафосом пише, що Моторола був новий Тьоркін, і справжній російський боєць, і прапор Донбасу, і символ надії, і балагур, і навіть поет", - у них, за словами Бикова, цих пом'якшувальних обставин немає. "Ні в тих, що там були, ні у тих, що спостерігали звідси, романтики теж мені. І я бажаю цим людям жити дуже довго і щасливо, щоб вони встигли все побачити і зрозуміти і багато пережити. А потім Господь сам розбереться", - підсумував журналіст.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n410991
TUZsUVVYTmtRelF3V1V4UmRtbEVVWE5PUjBFd1dVaFJkR1JET1RCTVFXY3dUQzlSYzA1RGVUQk1kbEYyZEVONU1FeEJka3g1T0hZd1RFaFJkblJETlRCTU4xRnpkRU0wTUV4d09EQlpURkYwWkVkQk1FdzNVbWRPUXpRd1RHWlJka2g2VVhOMFEzZ3dUR3BSYzNSSFFqQlpURkZ6ZEVNclprNURWVEJNTjFGMlpFTjRNRXhFVW1kUlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору