EN|RU|UK
 Політика України
  6445  108

 Ляшко хоче притягти Гонтареву до відповідальності

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає злочинною діяльність голови Нацбанку Валерії Гонтаревої і вважає за необхідне притягти її до відповідальності за знищення половини банківської системи і масштабні зловживання.

Крім того, на думку Ляшка, необхідно також розслідувати діяльність Фонду гарантування вкладів фізосіб у частині розпродажу майна ліквідованих банків. Таку думку лідер "радикалів" висловив на брифінгу журналістам, пишуть Українські новини.

"Що сьогодні робить Гонтарева з банківською системою - знищено за минулі півтора року майже 80 банків. Це втрати фізичних вкладників, це втрати юридичних осіб, фактично за безцінь продають майно, яке було в заставі цих банків. Надано десятки мільярдів гривень рефінансування, які через переведення в готівку, через валюту виведені за кордон. Власники разом з коханками втекли, сьогодні відпочивають на Канарах і Мальдівах. Зате з державного бюджету десятки млрд грн передбачено на виплати вкладникам цих загиблих, знищених Гонтаревою банків", - зазначив О. Ляшко.

За його словами, "це злочин, за який Гонтарева повинна відповідати". "У першу чергу, повинна бути розслідувана діяльність глави НБУ про надання рефінансування. Як, кому, за які хабарі і відкати воно було надано, і повернуто воно. Повинна бути розслідувана діяльність Фонду гарантування, в першу чергу реалізація заставного майна банків. Кому воно було продано, за якою ціною, хто з наближених до влади отримав це майно. І ви побачите там дуже багато цікавих корупційних речей", - запевнив лідер фракції Радикальної партії.

Ляшко нагадав, що ще 2 березня 2015 року фракція РПЛ зареєструвала проект постанови №2271 про розслідування діяльності посадових осіб Національного банку з вимогою до Президента України звільнити Гонтареву з посади глави НБУ.

"Ми неодноразово привертали увагу і громадськості, і правоохоронних органів до антидержавної, злочинної політики глави НБУ Гонтаревої. Але, на жаль, ми ні в парламенті, ні від президента підтримки не отримали. Сьогодні ми бачимо заяви колег, які, нарешті звернули на це увагу. І я пропоную всім об'єднати зусилля і проголосувати нашу постанову, 1,5 року тому зареєстровану, яка передбачає звільнення Гонтаревої з посади глави НБУ", - підкреслив О. Ляшко.

Він також додав, що був єдиним народним депутатом, який голосував проти призначення В. Гонтаревої на пост глави НБУ. "Вона вийшла і чесно сказала: я ніколи не працювала в банківській системі. Гонтарева тренується на українських громадянах. Результати її тренувань - мільйони українців, які втратили заощадження, вісім десятків банків, які штучно знищені, десятки мільярдів гривень рефінансування.", - сказав лідер фракції Радикальної партії.

Олег Ляшко. висловив надію, що сьогодні в парламенті знайдеться достатньо голосів для підтримки постанови Радикальної партії про вимогу відставки глави НБУ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n410999
VEhrdlVXMDVSMUF3V1dwUmRYUkRLMlpPUTFRd1REZFJkbVJIUXpCTVJGSm5Ua014TUV4TVVYTkRPSFk9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору