EN|RU|UK
 Політика України
  7825  72

 Рада ухвалила Декларацію пам'яті і солідарності трьох парламентів щодо Другої світової війни

За відповідний проект постанови №5280 за основу і в цілому проголосували 243 народні депутати.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", текст декларації перед її ухваленням зачитав спікер Ради Андрій Парубій. У документі наголошується, що представники Сеймаса Литовської Республіки, Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України спільно й одночасно ухвалюють цю декларацію, "щоб віддати данину мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, і засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність".

"Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений між двома тоталітарними режимами - комуністичним Радянським Союзом та нацистською Німеччиною призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, викликаної агресією Німеччини, до якої 17 вересня приєднався Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною та Радянським Союзом, а в 1940 році - радянська окупація Литви, Латвії та Естонії. Наслідком цього стали масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до прийняття в Ялті в 1945 році рішень, які почали новий етап поневолення всієї Східної та Центральної Європи, що тривав півстоліття", - йдеться в декларації.

Читайте також: Рада схвалила в першому читанні заборону російських книг антиукраїнського змісту

Парламентарії трьох країн підкреслюють, що пам'ятають, що слабкість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в підсумку - до поділу Європи.

"Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії та окупації наших країн у ХХ столітті. Ми пам'ятаємо про боротьбу литовських, польських та українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав. Ми віримо в необхідність активізації неупереджених історичних досліджень і необхідність стримування сил, які ведуть до суперечок у наших державах", - йдеться в документі.

У декларації члени парламентів України, Польщі та Литви також звертають увагу на те, що здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права і договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей і ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи.

"Ми висловлюємо нашу солідарність з усім українським народом, у тому числі з кримськими татарами, в період цього великого випробування. Підкреслюємо нашу ангажованість у заходах на користь мирного вирішення конфлікту на сході України і повернення її територіальної цілісності. Підкреслюємо необхідність згуртованості дій в рамках Організації Північноатлантичного Договору проти нових загроз і висловлюємо підтримку поглиблення співпраці Альянсу з Україною та її стратегічної мети набути членство в НАТО. Ми закликаємо всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність і захищати Європу від зовнішньої агресії. Закликаємо народи всієї Європи пам'ятати про причини і наслідки ІІ світової війни, а також докласти спільних зусиль з метою захисту безпеки і свободи", - йдеться в Декларації пам'яті та солідарності.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n411435
VEhrNGRrdzVRMVV3V1VSU1p6bERlakJNUVdjd1dVaFJjM1JIVnpCWlRGRjJkRU41TUV4Qlp6Qk1URkpzZEVNMU1Fd3pVWE5JZWxGMFRrTXhNRXh5VVhVNVEzY3dXVVJSYzA1SFJ6QmFZbEpxTTNwUmRqbERkekJaUkZGMU9VTjNNRXg2VVhSa1F6a3dXVW80TUVwTVVXOUllbEZ0T1VNME1GbE1VWE4wUTNkbVRrTm1NRXczVVhVNVIwMHdXVzVSYzBFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору