EN|RU|UK
 Економіка
  1479  9

 Депутати РПЛ пропонують розширити зону відповідальності НБУ згідно з Конституцією

У Верховну Раду передано на реєстрацію розроблений депутатами фракції Радикальної партії Віктором Галасюком та Олегом Ляшком проект змін до Конституції України, які переглянуть та істотно зміцнять мандат Національного банку.

Як повідомляють Українські новини, про це написав у своєму Фейсбуці Вітор Галасюк.

"У НБУ багато важелів масштабного впливу на економіку (через валютний курс, відсоткові ставки за кредитами, адміністративні регуляції, рівень довіри до банків тощо), але занадто вузька сфера відповідальності і цілі. Ми з Олегом Ляшком за підтримки ще 173 колег-депутатів сьогодні запропонували зміни до Конституції України в частині мандата НБУ, взявши за основу досвід і законодавчу базу США", - написав він.

Зокрема, Галасюк зазначив, що сьогодні Федеральна Резервна Система (ФРС) США займається економічним зростанням, одночасно піклуючись про максимальну зайнятістю населення, цінову стабільність і помірний рівень довгострокових відсоткових ставок. "Діяльність не тільки уряду, але і Центрального банку, як і в провідних країнах світу, в кінцевому підсумку повинна бути спрямована на підвищення добробуту населення!" - наголосив він.

Зокрема, у проекті запропоновано викласти у новій редакції статтю 99 Конституції України. "Стаття 99. Грошовою одиницею України є гривня. Центральний банк країни - Національний банк України - розробляє і проводить грошово-кредитну політику, яка реалізує потенціал довгострокового економічного зростання країни, забезпечує цінову і курсову стабільність грошової одиниці, помірний рівень довгострокових відсоткових ставок і сприяє максимальній зайнятості населення".

За словами Галасюка, зараз у ВР відбувається перевірка зібраних підписів і, можливо, вже в п'ятницю проект може бути офіційно зареєстровано. "Це початок монетарної та економічної революції! Ми все-таки змусимо фінансовий сектор обслуговувати реальне виробництво! Нацбанк повинен працювати на економіку країни, а не валити її. А економіка повинна працювати на все суспільство, а не на купку "обраних", - упевнений депутат.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n411583
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmMwNUhRakJaTjFGMWFUaDJNRW96VVd0a1Eybz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору