EN|RU|UK
 Політика України
  8122  70

 Клімкін ухилився від питання про юридичний статус "Мінських домовленостей" і безпеки виборів на окупованому Донбасі

Такі питання міністру закордонних справ поставив голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак під час "Години уряду" у Верховній Раді 21 жовтня.

Про це повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі НФ.

"Пане Клімкін, скажіть, будь ласка, чи поїдете Ви, учасники "нормандського формату" в Донецьку або Луганську "народні республіки" на можливі так звані вибори, які зараз так жваво обговорюють, як спостерігач або агітатор? І який юридичний статус "Мінських домовленостей"? Чи є це документом про звільнення України від московської орди або актом про капітуляцію?" - запитав Максим Бурбак.

Міністр Клімкін не дав прямої відповіді на ці питання. Говорячи про безпеку проведення виборів на окупованій території Донбасу, він зазначив, що не всі учасники нормандського формату поїдуть агітаторами або спостерігачами, оскільки "не всі є громадянами України". Але Верховна Рада, зазначив Павло Клімкін, "може внести відповідні зміни в законодавство, щоб дати їм таку можливість". Міністр також зазначив, що, перш ніж говорити про вибори на Донбасі, потрібно домогтися виконання всіх передумов безпеки. "Виконання цих передумов будемо оцінювати і ми, і ОБСЄ, зокрема "Бюро з демократії та прав людини", - сказав Клімкін.

Також читайте: Ми дуже далекі від того, щоб просуватися в питанні організації виборів на Донбасі, - Клімкін

Щодо питання про юридичний статус "Мінських домовленостей" міністр закордонних справ заявив, що Росія повинна "зі своєю зброєю, своїми регулярними силами вийти з Донбасу. А міжнародна спільнота, разом із нами, і зокрема ОБСЄ і не тільки, має не просто контролювати ситуацію, спочатку отримавши доступ - але і потім реально бути здатною контролювати ситуацію з безпекою і повернути Донбас до нормального життя. Тоді можна говорити про організацію виборів", - сказав Павло Клімкін.

Довідка: судячи зі слів представників Німеччини, Франції, Росії та України, учасники так званої "нормандської четвірки" на зустрічі в Берліні 19 жовтня обговорювали можливість проведення виборів на окупованій території Донбасу до виведення звідти російських військ і повернення Україні контролю над державним кордоном. Про це, зокрема, недвозначно заявляли дипломати Франції та РФ. Українські дипломати зазначають, що згоди у цьому питанні досягнуто не було, і Президент України розглядає подібний сценарій тільки за умови розширення й озброєння місії ОБСЄ на Донбасі.

Водночас багато народних депутатів, юристи і представники громадськості заявляли, що "Мінські домовленості" не відповідають Конституції і не є юридично обов'язковими для виконання Україною, - зокрема, в частині проведення виборів на окупованих територіях і надання їм "особливого статусу" в складі України.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n411600
VEhrdlVXdGtSMFF3V1VSUmMyUkRkekJNY0Rnd1NuSlJkVGxIVnpCTWVsRjFkRWRYTUV3d2RrdzVRMkV3VEVSUmMyUkRPREJhWWxGMlVUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору