EN|RU|UK
 Здоров'я
  3515  17

 МОЗ ініціює створення Національної служби здоров'я України

Міністерство охорони здоров'я планує створити Національну службу здоров'я України.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, відповідний проект постанови було винесено Кабінетом Міністрів на громадське обговорення в рамках реформування системи фінансування охорони здоров'я.

У пояснювальній записці до проекту стверджується, що Національна служба здоров'я виконуватиме роль єдиного національного замовника медичних послуг. Зокрема, служба буде розпоряджатися державними коштами, призначеними для покриття витрат на страхування всіх громадян України в рамках державного гарантованого пакету медичної допомоги.


У документі уточнюється, що гарантований пакет медичної допомоги буде містити послуги первинної, вторинної, третинної, екстреної допомоги та медикаментів. Вартість цих послуг буде покрита системою страхування повністю або частково. У разі часткового покриття, пацієнти будуть здійснювати офіційну доплату за надані послуги.

У пояснювальній записці зазначається, що модель оплати "гроші йдуть за пацієнтом", яка передбачається системою медстрахування, дозволить кожному без винятку громадянину мати доступ до медпослуг. При цьому виплати за лікування певної людини не будуть прив'язані до розміру індивідуальних внесків, оскільки фінансуватимуться із загального бюджету.

Національна служба здоров'я буде підписувати договір з постачальником медпослуг всіх рівнів і форм власності, що створить конкуренцію між постачальниками. У ході розрахунку з постачальником медпослуг будуть використовуватися єдині правила і механізми фінансування, а також тариф на одну людину на рік.

У записці до проекту наголошується, що органи місцевого самоврядування залишаться власниками автономізованих медичних установ, спрямовуючи свою діяльність на ефективне управління цими установами з метою залучення коштів, які виділятиме Національна служба здоров'я.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n411630
VEhrNGRrdzVRek13VEZSUmRuUkhRVEJNTjFGemFXWlNhak42VVc1T1IxY3dURE5SZERsRE1EQk1OMUpuVGtNck1FeEpiakJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору