EN|RU|UK
 Економіка
  7321  21

 Уряд скасував тендер у "Южному", - Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обговорили тендер на днопоглиблювальні роботи біля причалів №5 і №6 у морському порту "Южний", переможцем у якому стала компанія "Ян Де ННЛ Україна".

За підсумками наради голова уряду доручив Адміністрації морських портів України скасувати тендер, - про це на своїй сторінці в Facebook повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За його словами, тендер став предметом розслідування як з боку Міністерства інфраструктури, так і правоохоронних органів та АМКУ.

"Були заяви як з боку окремих народних депутатів щодо непрозорого проведення конкурсу та його переможця, так і з боку профспілок. Сьогодні, після години запитань до уряду в парламенті, окремо обговорили цю ситуацію з прем'єр-міністром. З метою забезпечення повної прозорості та уникнення можливих спекуляцій, Прем'єр-міністр дав доручення АМПУ скасувати тендер і провести новий через систему ПроЗорро з урахуванням пріоритетів розвитку порту і взятих державою на себе зобов'язань із залучення іноземних інвестицій", - підсумував глава МІУ.

Він також зазначив, що через тиждень спільно з новим главою Укравтодору та керівником АМПУ і днопоглиблювальними компаніями Мінінфраструктури проведе зустріч на тему прозорості роботи уряду в подібних проектах.

Нагадаємо, напередодні видання "Українська правда" опублікувала заяву народного депутата Сергія Лещенка про те, що переможець тендеру на днопоглиблювальні роботи - компанія "Ян Де ННЛ Україна" у складі своїх засновників має кілька офшорних компаній, а сам тендер проведений із серією грубих порушень законодавства про держзакупівлі. Депутат звернувся з відповідною заявою до НАБУ.

Ще один учасник тендеру - українське представництво голландської компанії "Van Oord" звернулося зі скаргою в Антимонопольний комітет і Мінінфраструктури, назвавши тендер "заздалегідь спланованим під одну компанію", а також збитковим для держави на суму майже 100 млн грн. Представник "Ван Оорд Україна" Ігор Тинініка закликав скасувати тендер і провести його через систему ProZorro.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n411644
VEhrdlVXNTBRemd3VEZoUmRUbEhVREJNTUhaTU9VTXZNRXczVW1kT1IwTT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору