EN|RU|UK
 Політика України
  2387  18
Матеріали за темою:

 Україна вимагає від РФ припинити незаконні дії щодо примусового визнання Сенцова і Кольченка російськими громадянами, - МЗС

Міністерство закордонних справ України засуджує рішення російської сторони про неможливість передачі Україні, відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб, незаконно засуджених громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на коментар МЗС України.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Із Сенцова силою вибивали бажання стати громадянином РФ, - Тандіт

"Незважаючи на наявність в особових справах Олега Сенцова та Олександра Кольченка паспортів громадян України, а також офіційні заяви під час судових засідань, що вони ніколи не зверталися і не збираються звертатися до російських органів з метою оформлення російського громадянства і російських документів, оскільки є громадянами України, російська сторона не визнає українського громадянства наших співвітчизників", - зазначили в МЗС.

МЗС України категорично відхиляє аргументацію російської сторони щодо автоматичного набуття громадянами України Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком громадянства Російської Федерації в порядку, визначеному так званим "Договором про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів від 21 березня 2014 року", оскільки цей документ суперечить імперативним нормам загального міжнародного права та відповідно до статті 53 Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 1969 року є нікчемним.

Також читайте: Юридично в Сенцова немає російського громадянства, воно є недійсним, - адвокат

"Дії російської сторони щодо поширення громадянства Російської Федерації на громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, є грубим порушенням норм і принципів міжнародного гуманітарного права та зобов'язань Російської Федерації як держави-окупанта, які випливають зі статті 45 Гаазької Конвенції 1907 року та статті 47 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року", - наголосили в МЗС.

У цьому зв'язку Міністерство черговий раз звертає увагу російської сторони на Резолюцію ГА ООН A/RES/68/262 "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, Бакинську Декларацію та Резолюції Парламентської Асамблеї ОБСЄ (28 червня - 2 липня 2014 р.) та наголошує, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь і які добровільно не подавали клопотання про набуття іноземного громадянства, є виключно громадянами України і не можуть визнаватися ні громадянами Російської Федерації, ні особами з множинним громадянством.

Читайте також: Сестра Сенцова: Ніхто не визнає його громадянином Росії, крім ФСБ. Це абсолютне свавілля. У людини один-єдиний паспорт, і він український

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового визнання Олега Сенцова та Олександра Кольченка російськими громадянами, а також забезпечити їхнє безумовне звільнення та повернення в Україну.

У п'ятницю, 21 жовтня, в Міністерстві юстиції України повідомили, що Москва відмовила у видачі Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Мін'юст Росії обґрунтував відмову тим, що обидва чоловіки є російськими громадянами, і на них не поширюється дія угод про передачу засуджених осіб.
Джерело: http://ua.censor.net.ua/n411675
Нагадаємо, що від початку військової агресії Росії проти України Кремль узяв у заручники кілька громадян України. Точна кількість утримуваних у кремлівському полоні українців невідома. Наразі, за інформацією, яку озвучують офіційні особи, йдеться про близько 20 українців, які утримуються за політичними мотивами в російських в'язницях або СІЗО, зокрема, в окупованому Криму. Найбільший резонанс мала історія із захопленням у полон, викраденням, судом і звільненням української льотчиці Надії Савченко.

Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко були з-поміж українських політв'язнів, яких Кремль утримував у полоні. Зокрема,
Афанасьєв був засуджений у Росії за політично мотивованою "справою Сенцова-Кольченка" до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терористичного угрупування в окупованому Криму. Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він дав свідчення проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова та українського активіста Олександра Кольченка, засудженого до 10 років колонії суворого режиму, Афанасьєв відмовився від показань, заявивши про тортури під час допиту.Джерело:

Источник: https://ua.censor.net.ua/n411682
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt3NVEyZ3dURmhSZG1SSFJ6Qk1OMUZ6Ym5wUmJYUkRLekJNZGxKcVRrZElNRXhZVVhaa1F6WXdURFIyVERsRGVqQlpSRkYyZEVNNE1FeEVVWFJPUjFBd1RETlNaMlJIUXpCTVRGRjJibnBSYms1RFdEQkxSamd3UzBSUmRuUkhRakJhWWxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору