EN|RU|UK
 Політика України
  12502  336

 Україні потрібно відновити ядерний щит, - Ляшко

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає заяву про без'ядерний статус однією з найбільших помилок України у процесі відновлення державності.

Про це Ляшко написав на своїй сторінці у Фейсбуці до 25-річчя цієї події.

"Рівно 25 років тому Верховна Рада ухвалила заяву про без'ядерний статус України. Переконаний, що це була одна з найбільших наших помилок у процесі відновлення державності, за яку ми сьогодні розплачуємся кров'ю українців", - зауважив О. Ляшко.

На його думку, "головними гарантами нашої незалежності" мали би стати ядерна зброя і потужна армія, а не Будапештський меморандум, "про який сьогодні соромляться згадувати навіть ті, хто його підписав".

"Тому за будь-яку ціну ми маємо відновити наш ядерний щит. Іншого реального способу назавжди захистити нашу рідну Україну, приречену на сусідство з Росією, просто немає. А покладатися на порожні обіцянки і заяви наших партнерів - це дурити самих себе!" - резюмував політик.

Нагадаємо, 24 жовтня 1991 було ухвалено постанову Верховної Ради про без'ядерний статус України. 5 грудня 1994 року лідери України, США, Росії та Великої Британії підписали т. зв. "Будапештський меморандум" про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Не був ратифікований жодною з держав, які його підписали.

Франція і Китай - два інші учасники Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, котрі володіли на момент підписання Будапештського меморандуму ядерною зброєю, - надали аналогічні гарантії, зробивши відповідні заяви, але не поставили свої підписи під цим документом.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n411923
VEhrdlVXMDVSMUF3V1dwUmRYUkRLMHg1TDFKcU9VTXdNRXhZVW1kT1F6a3dURUZuTUV4bVVYTmtSMEV3VERkU2FuYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору