EN|RU|UK
 Суспільство
  37760  4

 Пішов з життя видатний економіст і меценат Богдан Гаврилишин

У понеділок, 24 жовтня, у 90-річному віці пішов із життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник і громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина.

Дивіться також: Помер директор порталу WikiLeaks Макфейдьєн. ФОТО

Як зазначають, смерть прийшла до видатного вченого о п'ятій ранку.

Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у колі сім'ї у своїй квартирі в Києві.

гаврилишин

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю Інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті.

Упродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після - в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній "General Electric", "IBM", "Unilever", "Phillips", радником кількох країн.

Був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради і трьох Прем'єр-міністрів; Головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації "Пласт". Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію "Відродження" в Женеві.

Також дивіться: Померла актриса театру російської драми імені Лесі Українки Валерія Заклунна. ФОТО

За значний внесок у розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Вічна і світла пам'ять про Богдана Гаврилишина назавжди залишиться в серцях всіх, хто його знав.

Автор багатьох книг, зокрема "Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств" (1980) і "Залишаюсь українцем" (2011).

Чотири дні тому, 19 жовтня, Богдан Гаврилишин відзначив 90-річний ювілей. Урочистості відбулися в Палаці культури "Україна".

З дружиною Леонідою прожив у шлюбі 67 років, виховав трьох дітей, мав сімох онуків.

Богдан Дмитрович часто повторював фразу: "Усе, що я зробив у житті, я починав із мрії".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n411936
VEhrNGRrdzVSMEl3VEhwUmRHUkhRVEJaVEZKcVNIcFJkR1JETmpCTU4xRjJaRU1yTUV4NlVteDBRell3VEVJNE1FeDZVWFJrUjBjd1RGaFJkbVJEZHpCWlRGSm5aRWRETUV4TVVYWm5QVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору