EN|RU|UK
 Здоров'я
  4136  12

 Закуплені МОЗ вакцини безпечні, їх використовують у Європі, США і Канаді, - Супрун

На сьогодні Україна через міжнародні організації закупила 90% всіх необхідних вакцин.

Вони найбезпечніші у світі, заявила під час брифінгу в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

"Усі вакцини, які закупив МОЗ, використовуються в Європі, США і Канаді. Я хочу запевнити батьків, що вони безпечні, і ви можете ними користуватися", - сказала У.Супрун.

На сьогодні в Україні найнижчий у світі рівень планової вакцинації. За даними Міністерства охорони здоров'я, на серпень 2016 р. тільки 30% дітей у країні були повністю імунізовані проти кору, тільки 10% проти гепатиту В, і тільки 3% проти дифтерії, коклюшу та правця. Крім того, лише 44% дітей у віці до 18 місяців були повністю вакциновані проти поліомієліту.

За запитом Міністерства охорони здоров'я України для вирішення цієї проблеми ЮНІСЕФ закупив низку сертифікованих вакцин для захисту дітей від небезпечних захворювань, а саме: туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), гепатиту В, дифтерії, коклюшу та правця (АКДП), вакцини від дифтерії і правця для дорослих (АДС-М), вакцини від дифтерії і правця для дітей (АДС), вакцини від сказу і бівалентної оральної поліомієлітної вакцини (bOPV). Ці вакцини були поставлені в Україну і зараз доступні в медичних установах у всіх областях України.

Представники урядів Канади та Сполучених Штатів Америки, які надали фінансову підтримку для боротьби зі спалахом поліомієліту минулого року, ще раз підтвердили свою готовність сприяти відновленню програми планової імунізації в Україні і цього року.

За словами Уляни Супрун, міністерство ставить собі за мету досягти рівня вакцинації, рекомендованого ВООЗ, - це 90%. Правда, за який термін ми зможемо досягти цієї цифри, поки не ясно.

"Вважаю, що 2-4 роки за умови, що у нас є повна інформація про вакцинованих дітей, каже Уляна Супрун. - Зараз такої інформації немає, але думаю, що як тільки запрацює Центр громадського контролю, і ми почнемо отримувати від регіонів правдиву статистику, і тоді зможемо прогнозувати, скільки вакцин потрібно, і скільки дітей потрібно вакцинувати. На 98% ми зможемо вакцинувати новонароджених цього року і наступного. Однак ми повинні охопити вакцинацією всіх тих дітей, які були вакциновані в останні роки. Для цього нам і потрібна детальна статистика. На жаль, та статистика, яка збиралася раніше, не була повністю достовірною".

Також неймовірно важливою у вакцинальній кампанії Супрун вважає просвітницьку роботу: "І батьки, і лікарі повинні зрозуміти, що це необхідно".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n411958
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmRYUkRLekJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhORFJGRnZkRU14TUZsTVVtbzVRemt3VEVJNE1FdElVbWM1UXk4d1dVUlNaemxET1VsT1Eyb3dUSFpTYWpsRE9UQk1RWFpNT1VONU1FeEVVWFYwUjBjd1RHcFJkbVJEZHc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору