EN|RU|UK
 Політика України
  50247  94

 Справжність більшості документів фактично підтверджена, - СБУ проводить експертизу листування Суркова

Служба безпеки України вважає правдоподібними документи щодо Закарпаття, що 24 жовтня були оприлюднені хакерами, які нібито зламали електронну пошту помічника президента Російської Федерації Владислава Суркова.

Про це заявив начальник апарату глави СБУ Олександр Ткачук, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"Нами було призначено експертне дослідження цих документів. Поки на сьогоднішній момент ми маємо тільки доступ до тих же файлів, що й громадськість. У нас немає прямого контакту з цією хакерською групою, і ми поки не можемо оцінити, чи оброблялися ті документи, які були опубліковані, після того, як вони були отримані по електронній пошті Суркова", - заявив Ткачук.

За його словами, зміст окремих файлів, які були оприлюднені, збігається з документальними матеріалами, які вилучалися СБУ під час обшуку в рамках кримінального провадження, пов'язаного з розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті.

"Більшість з тих документів, нами фактично підтверджена їх справжність, їх відповідність документам, які нами раніше вилучалися в осіб, які безпосередньо пов'язані з російськими спецслужбами і працюють як завербовані на російські спецслужби", - зазначив Ткачук.

Він додав, що план із забезпечення федерального статусу Закарпаття, план заходів із просування федерального статусу Закарпатської області та кілька інших документів фактично збігаються слово в слово з тими документами, які були вилучені в одного з організаторів сепаратизму на Закарпатті.

"Зараз вона перебуває, наскільки мені відомо, на території РФ. Це відома людина, яка є лідером радикальних підрозділів русинського руху в Закарпатті, її прізвище починається на букву "Г"", - говорить представник СБУ.

Як повідомлялося раніше, організація українських хакерів "КіберХунта" заявила, що зламала переписку помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова.

Хакери стверджують, що опубліковані документи - це план з дестабілізації України, який був у дипломатичному листуванні Суркова з його помічником Карповим П. М., який для конспірації підписує документи псевдонімом Павлов Микола Миколайович. Цього Карпова раніше Савченко упізнала як одного з її викрадачів.

Організація опублікувала документи під заголовком "План першочергових заходів щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні "Шатун", які нібито розраховані на період листопад 2016 - березень 2017 року. Серед них також був поданий так званий план із забезпечення Закарпаття федеральним статусом.

Народний депутат Антон Геращенко переконаний, що опубліковане хакерами листування нібито помічника президента Росії Владислава Суркова щодо планів дестабілізації України є достовірним.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n412128
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору