EN|RU|UK
 Політика України
  5018  8

 Україна окреслила 5 критично важливих позицій, які повинні бути відображені в "дорожній карті", - Єлісєєв

Першочергове - питання неконтрольованої зараз ділянки українсько-російського кордону.

Президент України Петро Порошенко на зустрічі в "нормандському форматі" в Берліні окреслив 5 ключових позицій, на внесенні в "дорожню карту" яких наполягає українська сторона, повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив заступник глави Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна ".

"Президент України на саміті в Берліні чітко окреслив 5 ключових так званих червоних ліній, які для української сторони є принципово важливими і повинні бути відображені в майбутній "дорожній карті", - зазначив він.

За словами Єлісєєва, перша позиція - це питання неконтрольованої зараз ділянки українсько-російського кордону. "Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна, нарешті, отримати безперешкодний доступ на всю тимчасово окуповану територію, включаючи кордон. І, як це було передбачено пунктом 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, забезпечити постійний моніторинг на українсько-російському державному кордоні та верифікацію з створенням зони безпеки в прикордонних районах України і РФ", - пояснив він.

Єлісєєв підкреслив, що Україна також наполягає на чіткому прописуванні в "дорожній карті", яким чином Україна відновить повний контроль над неконтрольованою ділянкою україно-російського державного кордону відповідно до комплексу заходів від 12 лютого 2015 року.

"Друге - це питання виведення російських військ і озброєння. Ми повинні мати чітке бачення того, коли і як буде відбуватися висновок численної російської армії з української території, включаючи російську техніку", - сказав він.

Третє, за словами Єлісєєва, це гарантування безпеки можливих місцевих виборів силами міжнародного компонента.


"Четверте - це питання, пов'язане з розпуском усіх фейкових структур так званих "ДНР/ЛНР", створених після 2014 року. Тільки уявіть: сьогодні в Донецьку функціонує 24 псевдо-міністерства і відомства, включаючи так зване міністерство закордонних справ. А в Луганську ще більше. Всі вони були створені для імітації так званої державності на цих територіях", - підкреслив він.

І п'яте, за словами Єлісєєва, це негайне звільнення всіх українських заручників, що перебувають на окупованих територіях, і українських політв'язнів, які утримуються у в'язницях на території РФ.

Він додав, що є й інші важливі напрямки, наприклад, економічні та соціальні питання, але ці п'ять є ключовими вимогами української сторони в контексті підготовки майбутньої "дорожньої карти".

Всі свої пропозиції, як стверджує Єлісєєв, українська сторона передала своїм партнерам по "нормандського формату".

Як повідомлялося, "дорожня карта" повинна бути розроблена до кінця листопада цього року. Україна наполягає на першочерговості виконання безпекової частини домовленостей. Тільки після того, як на Донбасі буде безпечно, українська сторона переговорів погоджується на проведення виборів на територіях, тимчасово непідконтрольних Києву. Цю позицію поділяють в ЄС, однак, вона категорично відкидається в Москві.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n412216
VEhrdlVXaE9RemN3V21KU1oyUkhWVEJhVkZGemJucFJiamxES3pCWlJGRjJkRWRKTUV4WVVYWmtRell3VERSMlREbEROakJNTjFKblRrTXdNRXczVVhaWWVsRjJUa2RYTUV3elVtZGtSMDB3VEhKU2JHbEVVbWM1UTNvd1REZFJkRTVETkdaT1EyVXdTa2hSYjJSRFJXWk9RMVV3VERkUmRtUkRlREJNUkZKblVUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору