EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  2479  27

 Завтра відбудеться київський показ вистави "2014", присвяченої трагедії окупації Криму

Київський показ футуристичної опери "2014", присвяченій окупації Криму, відбудеться 29 жовтня у Київському академічному театрі юного глядача на Липках. Головну роль виконує Олексій Горбунов.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Цією виставою театр Олексія Коломійцева презентував одразу два дебюти. Це перша в Україні постановка жанру футуристичної опери. Також це перша постановка на великій сцені за мотивами твору найбільшого представника авангарду Велимира Хлєбнікова.

горбунов

Оперу "2014" написано за мотивами поеми Хлєбнікова "Нічний обшук". Сама поема Хлєбнікова розповідає про події в Петрограді 1917 року, написана в 1921-му.

Коломійцев написав оперу у 1997 році як свою дипломну роботу. Перша постановка відбулася у 2008 році на сцені Харківського університету мистецтв ім. Котляревського.

Нинішній варіант опери присвячено трагічним подіям під час окупації Криму Росією у 2014 році.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Олексій Горбунов зіграє головну роль в опері "2014", присвяченій трагедії окупації Криму. ВIДЕО

"Ті події, які відбувалися 100 років тому, якщо перенести їх не тільки на Крим, але і на те, що в цілому з Україною відбувається, воно як під кальку. Ми не робимо політичну агітку. Це шекспірівський рівень самого матеріалу видатного провидця Велимира Хлєбнікова", - розповів режисер Олексій Коломійцев.

Головну роль виконує актор Олексій Горбунов.

"Оригінальний текст не змінено, а скомпільовано. Щось ми скорочували, щось міняли місцями. З фіналу шматки вперед ставили. 1918 рік. Петроград. Нічний обшук. Заходить патруль у хату до білогвардійців. Перевіряє, шмонає, вбиває сина. І самі гинуть.

Я ставлюся до цієї опери як до знакового твору Велимира Хлєбнікова, написаного майже 100 років тому, і сьогодні ми в нашому житті відчуваємо щось схоже, що відчували жителі Петрограда, коли чекісти заходили і розстрілювали прямо в дворі і забирали все майно. Нам сьогодні все це знайоме. Особливо кримським татарам, які виходять на допит щодня", - розповів актор.

Режисер Коломійцев додав, що українці даремно відмовляються від спадщини Велимира Хлєбнікова:

"Нам дорікають, чому ми на українську тему ставимо російського поета. Якщо подивитися його біографію, Хлєбніков пише, що він по матері Вербицький, нащадок запорожців. Також у нього є вірменська кров. Можна говорити, що і в цьому випадку росіяни зробили все своїм. як "великий російський письменник" Гоголь і "великий російський композитор" Стравінський, і так далі. Ми розкидаємося цими іменами".

Також дивіться: Футуристичну оперу "2014" з Олексієм Горбуновим у головній ролі покажуть у Києві. ФОТО

Прем'єра опери "2014" відбулася 30 липня в Одесі.


Субота, 29 жовтня, 19:00

Київський академічний театр юного глядача на Липках (вул. Липська, 15/17).


Цензор.НЕТ - інформаційний спонсор вистави
Источник: https://ua.censor.net.ua/n412438
VEhrdlVXczVReXN3V1VSUmMyUkhSREJNTTFGMmRFTjVTVTVEWlRCTWRsRjBaRU0yTUZsSVVteDBRelZNZVM5U1ozUkRNVEJNUkZKbmRFZEJaazVES3pCTUwxRjBaRWRCTUV4Q09EQktjbEYxVGtkWU1FeEtPREJLY2xKblRrTTBNRXgzUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору