EN|RU|UK
 Політика України
  3656  25

 НФ звертається до президента й уряду: "Не можна допустити розширення впливу Росії на газовому ринку Європи"

Західні ЗМІ повідомляють, що Єврокомісія найближчим часом планує збільшити квоту російського "Газпрому" на прокачування газу трубопроводом OPAL.

Про це йдеться в заяві партії "Народний фронт".

Західні ЗМІ повідомляють, що Єврокомісія найближчим часом планує збільшити квоту російського "Газпрому" на прокачування газу трубопроводом OPAL. Таке рішення призведе до зниження обсягів транзиту територією України на 23-27 млрд кубометрів. Більше того, Кремль отримає додатковий інструмент для газового шантажу країн проти всіх країн Східної та Південної Європи.

OPAL є продовженням газогону "Північний потік" на суші, який тягнеться від виходу "Північного потоку" на березі Балтійського моря через територію Німеччини до німецько-чеського кордону. З 2011 року "Газпром" мав право використовувати OPAL лише на 50%. За новою угодою російський державний монополіст може отримати квоту аж на 80-90% пропускної потужності газогону. Це явна загроза монополізації трубопроводу OPAL, - і цілого газового ринку Європи.

Закликаємо Європейську Комісію та особисто Європейського комісара з питань конкуренції Маргрет Вестагер Гансен не допустити рішення на користь "Газпрому".
Авторизація дозволу на додаткові потужності перекачування для "Газпрому" підірве європейську єдність у протидії російській глобальній агресії. Поступки "Газпромові" на внутрішньому ринку Євросоюзу неминуче збільшать залежність цілої Європи від російських енергоносіїв, - а відтак дадуть путінському режиму додаткові можливості для варварського економічного тиску на вільний світ.
Закликаємо Президента України Петра Порошенка та Кабінет Міністрів України вжити всіх заходів, аби відвернути розширення впливу "Газпрому" на газогін OPAL, оскільки це загрожує енергетичній та економічній безпеці України й усієї Європи.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n412506
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVVzVrUTNjd1dVUlJkblJETURCTU0xRjFUa00xU1U1SFJUQlpSRkYyZEVNNU1GbEpQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору