EN|RU|UK
 Події
  18662  42

 Аварія на колекторі в Полтаві: місту загрожує екологічна катастрофа, від водопостачання відключили 400 будинків. ФОТОрепортаж

Вода в місті подаватиметься за графіком.

У Полтаві через аварію на колекторі обмежили водопостачання, передає Цензор.НЕТ. Про це повідомляє прес-служба "Полтававодоканалу".

"У зв'язку з аварійною ситуацією на колекторі по вул. Південна, 4, буде обмеження водопостачання зони роботи колектора шляхом погодинного надання послуги. Водопостачання цього району 27 жовтня 2016 року здійснюватиметься за таким графіком - 6:30 - 8:30 і 18:00 - 21:00", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що ситуація на колекторі по вул. Південна - критична. Комунальники цілодобово працюють на аварійному колекторі, запобігаючи екологічній катастрофі. Подібні ситуації в Полтаві виникають не вперше.
коллектор
"Близько третини каналізаційних мереж міста вичерпали термін експлуатації і перебувають в аварійному стані, це обумовлює виникнення аварійних ситуацій, що супроводжуються можливими "провалами", наслідки яких важко передбачити. Як показав аналіз причин виникнення аварій на колекторах, основною причиною є сульфатно-газова корозія, яка руйнує складову бетону. Якщо 10 років тому таких випадків виникало 10-15 на рік, то з часом така тенденція збільшується і потребує вжиття невідкладних заходів", - сказано в повідомленні.
коллектор
Так, на початку вересня робочими служби водовідведення була виявлена аварійна ситуація на колекторі по вул. Південна. У ході обстеження був зроблений висновок про те, що під впливом корозії повністю зруйновано цілий інтервал залізобетонної труби.

Цей колектор запущений в експлуатацію в далекому 1929 році і є найстарішим у місті. Він приймає стоки з центральної частини міста (вул. Шевченка, Небесної Сотні, Стрітенської, Пушкіна, М. Дмитрієва та ін.).

"На жаль, ситуація погіршилася і у зв'язку з розширенням місця провалу стався обвал зовнішніх стін та інших конструкцій гаражів. Виникла аварійна ситуація з можливим потраплянням стічних вод у ставки по вул. Нижньомлинській і в річку Ворскла. Тому, для запобігання екологічній катастрофі, кілька днів у центральному районі Полтави було обмежено водопостачання басейну цього каналізаційного колектора", - зазначили у відомстві.

коллектор


Зараз встановлено насосну станцію для перекачування стоків. Прокладаються під'їзні шляхи для спецтехніки до місця аварії.

"У зв'язку з тим, що колектор прокладений на глибині понад 10 метрів, підприємство не має можливості проводити такі технічно складні ремонтні роботи власними силами. Тому виникла необхідність залучати фахівців з інших регіонів, які мають відповідне обладнання, для проведення таких робіт. Зараз ведуться переговори з кращими фахівцями України ... оскільки необхідно в досить складних умовах замінити майже 80 метрів каналізаційного колектора", - додали у відомстві.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p412613
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRUbERNVEJNY2xKbmRFTXJNRmxDT0RCTVRGRjJkRU13TUV3M1VYWTVReXN3V1VoU1ozUkRkekJaWmxGelRrTTVNRXd6VW1vemVsRnJkRU1yTUV4VVVYWjBRell3VEVSUmRtUkRkekJNZERnd1NpOVJkblJETnpCWlRGRnpUa041TUV4QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору