EN|RU|UK
 Політика України
  14350  166

 "Може бути так, що ніяких мільйонів немає і задекларовані суми - спосіб легалізації майбутнього корупційного доходу", - юрист про декларації чиновників

Є ймовірність того, що державні чиновники, які декларують величезні суми в електронних деклараціях, насправді таких грошей не мають.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таке припущення висловила партнер юридичної фірми "Юскутум" Наталія Радченко у блозі на ЛІГА.net.

"Чи може бути так, що ніяких мільйонів готівкою насправді немає і задекларовані суми - тільки спосіб легалізації майбутнього корупційного доходу? Так, це можливо", - пише вона.

"Власне, декларанти, перш ніж декларувати, мають подумати, що вони туди вносять і як потім будуть захищати і доводити легальність майна, доходів. Адже все це згодом перетвориться у витрати: будинки, квартири, вертольоти, літаки", - зазначає юрист.


"Але якщо ніякого мільйона немає, а декларант хоче в якихось своїх цілях, на майбутнє, його показати, то він має пам'ятати: в будь-який момент до нього можуть прийти і запитати, звідки ці гроші взялися. Державні службовці заповнюють цю декларацію не перший раз. Вперше у них це тільки в електронному режимі, а раніше вони їх подавали в письмовому вигляді. І в цих самих паперових деклараціях за попередні роки вони теж декларували свої доходи. Нескладно підняти декларації, які подавались раніше, і подивитися, а що ж в них було. Якщо раптом з'ясується, що таких мільйонів раніше не задекларовано, це означає, вони з'явилися в 2015 році. І відповідно паралельне питання: а звідки? Покажіть. Якщо ви все життя працювали державним службовцем, були суддею з фіксованою зарплатою, звідки у вас раптом у 2015 році з'явився мільйон?" - Пояснює Радченко.

"Інше питання, що механізм перевірки декларації, зрештою, ніхто ще не знає. Зараз лише йде подача декларацій. З того, що прописано в законі, Національне агентство запобігання корупції (НАЗК) спочатку забезпечує технічний контроль, дивиться на відповідність (хто як заповнив декларації, наскільки коректно), виявляє логічні помилки. НАЗК має право перевіряти дані, наскільки може це зробити з відкритих джерел. Якщо ж Національне агентство запобігання корупції відверто сумнівається в декларації чиновника, то передає інформацію в НАБУ. І вже детективи з нею щільно працюють", - підкреслила вона.

"Ми апріорі резюмуємо, що всі ці накопичення законні. Так, в самій декларації немає графи: обґрунтуйте, як ви ці гроші або нерухомість отримали. Але якщо згодом у Національного агентства запобігання корупції виникнуть сумніви щодо наданої інформації або вони порівняють її з даними з реєстрів і знайдуть ще якесь майно, вони можуть подати відповідне повідомлення в НАБУ, і вже бюро буде розбиратися конкретно: що це за майно, як отримане, звідки гроші", - додала юрист.

Радченко нагадує, що декларарувати треба будь-яку суму, яка більша за 72,5 тис. гривень. "Закон зобов'язує декларувати суми більші за 50 мінімальних зарплат. Якщо такі гроші є, зроби ласку, покажи", - заявила вона.


Нагадаємо, українські держслужбовці мають подати електронні декларації за 2015 рік до кінця жовтня. За недостовірні відомості в е-деклараціях чиновника можуть оштрафувати на 17-51 тис. грн або засудити до двох років позбавлення волі.





Источник: https://ua.censor.net.ua/n412840
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору