EN|RU|UK
 Політика України
  3969  27
Матеріали за темою:

 Цивільний міністр оборони і деполітизація армії: в Києві представили Концепцію цивільного контролю над ЗСУ

У понеділок, 31 жовтня, Проектний офіс реформ Міністерства оборони презентував Концепцію демократичного контролю над Збройними Силами України.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, презентація відбулася на міжнародному семінарі в Національному університет оборони України імені І. Черняховського.

Заступник міністра оборони Ігор Долгов пояснив необхідність цивільного контролю над ЗСУ: "Перше: всі громадяни платять податки і на ці податки утримуються Збройні сили. Друга відповідь - це те, що на цю силу покладено певні функції - територіальної цілісності, незалежності, суверенітету держави. Таким чином, контроль повинен забезпечити, щоб Збройні сили були в змозі виконати цю функцію. І третє: цивільний контроль потрібен для того, щоб забезпечити повну деполітизацію Збройних сил від внутрішньо політичних процесів".

Також читайте: "За період 2014-2016 років ми уклали контракти з 85 тис. військовослужбовців", - начальник Генштабу Муженко

Впровадження цивільного контролю над ЗСУ відбудеться в рамках Стратегічного військового бюлетеня, де є пункт про те, що цивільні люди повинні отримати можливість працювати в Міноборони та інших силових структурах і отримувати заробітну плату на рівні з військовими. Концепція розроблена за посередництва ОБСЄ з урахуванням досвіду цивільного контролю над армією в інших країнах, зокрема Австрії та Болгарії.

Сьогодні були презентовані спільні тези Концепції. За словами виконавчого директора Проектного офісу реформ Арсена Ільїна, до кінця року повинен бути розроблений план дії щодо її впровадження.

Глава Проектного офісу реформ Андрій Загороднюк пояснив, що цивільний контроль у Міноборони означає допуск невійськових людей до ключових посад, які реально будуть впливати на політику відомства.

"Зараз багато людей, які працюють в Міноборони, цивільні. Але вони не перебувають на керівних посадах і вони фактично не беруть участі в розробці політики самого міністерства. Ідея цивільного контролю - це не відсоток цивільних у міністерстві, а це те, що основа оборонної політики визначається цивільними людьми. Повинен бути цивільний міністр, цивільні заступники міністра, цивільні директори департаменту ", - зазначив він.

Також читайте: Незабаром державні закупівлі в Міноборони демонополізують, - Булатов

"Головне питання полягає в тому, що ці люди не повинні бути на ланцюгу командування. Що таке військова організація? Це значить, що кожен вищий має пряме право згідно зі статутом віддати наказ нижчому і нижчий зобов'язаний його виконати. Якщо на цьому ланцюзі командування з'являються цивільні люди, які не підкоряються статуту, то цей ланцюжок перестає бути таким. Це означає, що вони можуть сказати: "Моя думка з цього питання така, у мене є експертиза, я вивчав це питання ...". А значить, що людина, яка вивчала військову справу, повинна концентруватися на військовій справі, а той, хто, наприклад, вивчав логістику, повинен концентруватися на логістиці", - уточнив Ільїн.

Загороднюк зазначив, що поки в Україні немає достатньої кількості цивільних фахівців, які могли б повною мірою зайняти місце військових. Підготовка таких фахівців - робота часу.

Також існує маса різночитань, зокрема чи можна вважати цивільним генерала, який нещодавно звільнився з військової служби. Цю норму, як і багато інших, необхідно прописати.

Іншими ступенями цивільного контролю буде парламентський і загальногромадський. Зокрема, пропонується створити Експертний комітет з питань сектору оборони і безпеки, до складу якого входитимуть сім цивільних представників громадських організацій, які мають відповідну компетенцію.Источник: https://ua.censor.net.ua/n412969
TUV3M1VYTmtReXN3V1VSUmRuUkRPVEJNUVhaTWVUaDJNRXh5VVhaMFF6a3dXVXhTWjA1REt6Qk1kbEpxU0hwU1owNURNVEJaVkZGMmRFZEJNRXg2VVhWSWVsRnpUa2RCTUV4NlVteDBSMUJtVGtOak1GcGlVWFprUXlzd1RFaFJkblJIUVRCTU4xRjJaRU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору