EN|RU|UK
 За кордоном
  26901  175

 Російські чиновники знову хочуть боротися з "фальсифікацією історії", зокрема і "Великої російської революції"

Експерти наукової ради Ради безпеки (РБ) РФ обговорили підготовку до 100-річчя "Великої російської революції" в 2017 році і протидію спробам "фальсифікації історії".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Коммерсант", на засіданні секції з проблем інформаційної безпеки наукової ради РБ обговорювалася протидія "фальсифікації історії". За свідченням учасників заходу, йшлося про те, що історична пам'ять стає об'єктом "цілеспрямованих деструктивних дій з боку іноземних державних структур і міжнародних організацій, що реалізують геополітичні інтереси в руслі проведення антиросійської політики", в зв'язку з чим необхідна профілактична робота та оперативне реагування на спроби "фальсифікації історії". Як основні загрози, пов'язані з ними, учасники наради називали проведення іноземними державами інформаційних кампаній, історичну неграмотність молоді, зникнення історичних науково-популярних книг як самостійного літературного жанру.

Також читайте: 23 жовтня - 60-та річниця початку антикомуністичних виступів в Угорщині

Експерти РБ визначили шість основних найбільш значущих історичних подій і періодів, які легко "фальсифікувати" і які потребують "захисту". Це національна політика Російської Імперії (спекуляції на "колоніальному питанні"); національна політика СРСР; роль СРСР у перемозі над фашизмом у Другій світовій війні; пакт Молотова-Ріббентропа; СРСР і політичні кризи в НДР, Угорщині, Чехословаччині та інших колишніх соцкраїн.

Особливо було відзначено наближення в 2017 році 100-річного ювілею "Великої російської революції" 1917 року, що, на думку учасників наради, може стати приводом для спроб навмисного спотворення цього історичного періоду.

Учасники засідання рекомендували РБ проводити узгоджену інформаційну політику, створювати, розвивати і впроваджувати механізми виявлення в ЗМІ та Інтернеті ознак інформаційних кампаній, спрямованих на спотворення історії.

Нагадаємо, в 2009-2012 роках в РФ діяла "комісія при президенті Російської Федерації з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n412993
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVIUlRCTVJGRjFPVWROTUZsSVVYVk9SMFV3V21KUmRYUkRkekJaWWxKc2RFZFlaazVEWnpCTU4xSm5aRWRYTUZrNFBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору