EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5211  79

 У Раді запропонували зобов'язати телеканали випускати 75% новин українською мовою

Народні депутати Микола Княжицький і Вікторія Сюмар зареєстрували у Верховній раді законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови в аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації" №5313, згідно з яким пропонують встановити обов'язкову частку передач новин державною мовою не менше ніж 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на телеканал "112 Україна", про це йдеться у тексті законопроекту.

Також документом передбачено, що для телеоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач або фільмів українською мовою має становити не менше ніж 75% протягом доби з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00. Для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорії мовлення, встановлено обов'язкову частку на рівні 50%, йдеться в тексті документа.

Необхідність запровадження норми пояснюють "збільшенням попиту на національний аудіовізуальний продукт державною мовою, про що свідчать численні звернення громадян, а також різні листи і повідомлення в соціальних мережах". "Чинне законодавство не надає достатніх гарантій для використання державної мови засобами масової інформації, унаслідок чого окремі електронні засоби масової інформації не просто не використовують українську мову при створенні свого аудіовізуального продукту, а й відверто виробляють передачі новин, розраховані на велику частину населення, з використанням мови держави, яку визнано державою-агресором і яка всупереч міжнародно-правовим нормам здійснює збройну агресію проти України",- йдеться в тексті пояснювальної записки до документу.

Читайте також: Міносвіти пропонує за недотримання мовного режиму позбавляти виші ліцензій

Нагадаємо, раніше в комітеті Верховної Ради України (ВРУ) з питань свободи слова та інформаційної політики повідомили, що підготували проект закону про новини українською мовою. У комітеті дискутували про те, що в остаточному варіанті законопроекту це має бути 100% або 75% (новин) на українських телеканалах.Источник: https://ua.censor.net.ua/n413043
VEhrdlVXMTBRemt3V1M5UmRIUkROREJaWWxKcVRrTTJNRXhxVVhWWWVsRnZaRWRQTUV4NlVYTk9SMEZNZVM5UmREbERkekJNY2xGMmRFTTVNRXczVVhZNVIwRXdURGRSZEdSRE5qQlpTamd3V1ZCUmRYUkhRVEJNUkZKc09VTTVNRmxJVW1wT1F6WXdURUZuTUV4NlVYWjBRM2t3VEVJNE1FcE1VVzlJZWxGc09VTmpNRWxaUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору