EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  2030  5

 Близько 200 інклюзивних та спеціалізованих шкільних класів для дітей з особливими потребами вже відкриті в Києві, - заступник голови КМДА

На сьогодні в Києві відкрили близько 200 інклюзивних та спеціалізованих шкільних класів та понад 50 інклюзивних груп у дитячих садках для дітей з особливими потребами.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко на науково-практичній конференції "Інклюзія в системі освіти міста Києва".

"Столиця є лідером із забезпечення дітей з особливими потребами якісною освітою. Так, наразі, близько 1 000 дітей з особливими потребами навчаються в мережі освітніх установ", - заявила чиновниця.

За словами Г.Старостенко, кількість інклюзивних шкільних класів зросла, у порівнянні з минулим навчальним роком, на 35%, а інклюзивних груп у дитячих садках - на 66%, крім того, засновано 85.5 ставок асистента вчителя.

Читайте також: Дітей із затримкою психічного розвитку переведуть у звичайні школи, - Міносвіти

Крім того, одним з пріоритетів для міста, за словами заступника голови КМДА, є створення необхідної інфраструктури (пандусів, ліфтів, спеціальних дверей і кімнат відпочинку) у всіх навчальних закладах. Наразі пандуси встановлені в 86 навчальних закладах, пандусами і ліфтом обладнаний Київський університет ім. Бориса Грінченка.

"Для нас завданням номер один і справжнім викликом є переобладнати вже існуючі школи так, щоб там могли вчитися особливі дітки ... Разом з тим, нові навчальні заклади вже проектуються так, щоб забезпечити безперешкодний доступ до своїх приміщень", - сказала Г.Старостенко.

На базі Інституту педагогічної післядипломної освіти КУ ім. Б.Грінченка створений науково-методичний та ресурсний центр інклюзивної освіти - "Інклюзивний ресурсний центр", що забезпечує методичну підтримку забезпечення дітей та молоді з особливими потребами якісною освітою. Аналогічний центр створюється на базі Київської міської психолого-медико-педагогічної консультації.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n413048
VEhrNGRrdzVSMGt3VEhKUmRuUkROekJNUWpnd1RGUlNiSFJIUXpCTWFEZ3dTbkpSYms1RFZUQktRamd3U25KUmRVNUhXREJNU1QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору