EN|RU|UK
 Політика України
  7906  90

 Одного з наближених до АП нардепів від БПП, який забезпечує інформпідтримку Порошенку, готують на посаду майбутнього керівника Першого національного, - Найєм про звільнення Аласанії

Журналісти і політики заявляють про загрози створенню незалежного Суспільного мовлення в Україні. Вони заснували суспільно-політичну коаліцію "За суспільне мовлення" та висунули свої вимоги до найвищого керівництва країни.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав нардеп (БПП) Мустафа Найєм, коментуючи заяву про звільнення Зураба Аласанії з посади гендиректора НТКУ, передає Цензор.НЕТ.

"Я не думав, що напередодні триріччя Майдану нам знову доведеться боротися за Суспільне телебачення таким чином. Але, судячи з усього, нам не залишають іншого виходу. Зураба Аласанію фактично змусили покинути посаду керівника UA:Перший. Суть проста - під різними приводами в бюджеті на наступний рік телеканалу не виділили необхідних коштів для проведення Євробачення, зобов'язавши при цьому бути відповідальними за захід. Щоб не допустити порушення закону і не брати відповідальність за штучний провал конкурсу Зураб написав заяву про звільнення. Знаючи Зураба не перший рік, можу сказати, що це не крок слабкості - навряд чи можна назвати слабкою людину, яка впродовж двох років не дозволяла владі й бізнесу втручатися в редакційну політику каналу з 97% покриттям аудиторії. І все це в українських реаліях (!), без геройства, спокійно і впевнено розкриваючи обличчя влади в численних розслідуваннях, які в минулі часи були розкішшю для журналістського цеху", - розповів нардеп.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Аласанія подав заяву про звільнення з посади гендиректора НТКУ. ДОКУМЕНТ

"Тим часом, із джерел, яким я довіряю на 100%, мені відоме прізвище й ім'я людини, яку зараз готують на посаду майбутнього голови Першого національного. Це один із депутатів Блоку Петра Порошенка, наближений до Адміністрації Президента, який традиційно опікується прихованою і відкритою інформаційною підтримкою очільника держави. Немає нічого поганого в тому, що такі люди є. Катастрофа в тому, що через три роки після президентства Віктора Януковича влада не залишає бажання контролювати суспільне мовлення", - заявив Найєм.

"Я б дуже не хотів перетворювати спільну мету - створити незалежне (!) суспільне мовлення - в публічне протистояння. Але якщо знадобиться, ми готові на будь-які форми протесту. У цьому питанні компромісу не буде. Ця війна не принесе вигоди нікому - ні країні, ні прем'єр-міністру, ні Президенту, ні голові парламенту. Сьогодні разом із провідними журналістами ми заснували суспільно-політичну коаліцію "За суспільне мовлення" та висунули публічні вимоги до колег, голови парламенту, Президента і Прем'єр-міністра України", - додав нардеп і опублікував текст звернення журналістів і нардепів.

Також читайте: Створення суспільного мовника в Україні можуть відкласти до 2018 року через податкову, - експерти

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України
Кабінету Міністрів України
Верховної Ради України
Журналістської спільноти

У зв'язку із заявою про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії ми, журналісти, народні депутати та медіа-експерти обговорили ситуацію довкола реформи суспільного мовлення. Ми вважаємо, що відсутність належної і своєчасної реакції на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі реформування державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України можуть спричинити зрив реформи.

Тому ми об'єднуємося у коаліцію "За суспільне мовлення" та вимагаємо:

Припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

Забезпечити у 2017 і подальших роках повноцінне фінансування суспільного мовника в обсязі гарантованому законом. Проведення Євробачення не повинно фінансуватися за рахунок урізання коштів, передбачених для функціонування НСТУ.

Від Кабінету Міністрів України забезпечити внесення змін до актів уряду та актів міністерств, необхідних для завершення перетворення та подальшого функціонування ПАТ НСТУ, затвердити доопрацьований і погоджений із громадськістю Статут НСТУ до 31 грудня 2016 року.

Від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики розглянути ситуацію щодо проблем суспільного мовлення та забезпечити контроль щодо ухвалення статуту НСТУ.

Від Фонду державного майна України - провести оцінку майна Національної телекомпанії України та її філій до 30 листопада 2016 року.

Від Кабінету Міністрів та Держкомтелерадіо погодити кандидатуру в.о. гендиректора із Наглядовою Радою НСТУ.

Гарантувати незалежну редакційну політику, зокрема, у висвітленні антикорупційних тем, реформ та суспільно-важливих подій.

Не допустити згортання співпраці з усіма розслідувальними програмами, що виходять на "UA: Перший" та забезпечити невтручання в їхню редакційну політику.

Від Кабінету міністрів передбачити тимчасовий порядок фінансування ПАТ НСТУ у першому кварталі 2017 року.

Від Кабінету міністрів та Держкомтелерадіо вимагаємо не розглядати заяву про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії, попередньо не заслухавши інформацію Аласанії щодо проблем впровадження реформи суспільного мовлення.

Коаліція є відкритою громадською ініціативою. Ми звертаємося до наших колег із закликом підтримати вимоги та стати на захист реформи.

Нагадаємо, що створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов'язань України. Закликаємо усі органи влади, так чи інакше причетні до створення суспільного мовлення довести реформу до кінця.

Наталя Гуменюк
Роман Вінтонів
Наталя Седлецька
Севгіль Мусаєва
Євген Глібовицький
Наталя Лигачова
Денис Бігус
Наталя Соколенко
Тетяна Даниленко
Отар Довженко
Тарас Петрів
Кирило Лукеренко
Андрій Баштовий
Дмитро Гнап
Оксана Коваленко
Михайло Ткач
Катерина Горчинська
Анастасія Станко
Федір Прокопчук
Ангеліна Карякіна
Андрій Юхименко
Олег Гавриш
Євген Самойленко
Анна Білоус
Тетяна Пеклун
Світлана Остапа
Оксана Романюк
Тарас Шевченко
Костянтин Квурт
Андрій Сайчук
Євген Спірін
Катерина Сергацкова
Роман Вибрановський
Вадим Міський
Ігор Розкладай
Юрій Луканов
Діана Дуцик
Галина Петренко
Вікторія Сюмар
Світлана Заліщук
Мустафа Найєм
Сергій Лещенко
Источник: https://ua.censor.net.ua/n413200
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору