EN|RU|UK
 Політика України
  3387  8

 НАТО опрацьовує запит України про приєднання до програми посилених спроможностей, - Міноборони

За словами заступника міністра оборони України, в рамках цієї програми для України важливо не тільки взаємодія підрозділів, але також підключення до мереж обміну даними.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в ексклюзивному коментарі телеканалу "112 Україна" заявив заступник міністра оборони України Ігор Долгов.

"Офіційний запит України зараз опрацьовується в міжнародному секретаріаті НАТО. Минулого тижня була делегація НАТО на чолі із заступником генсека паном Альваресом, це питання ми порушували зі свого боку, секретаріат НАТО зазначив, що вони вимагають більше часу на обробку. Для нас важливо не тільки взаємодія підрозділів, а також підключення до мереж обміну даними. Треба було підписати додаткову угоду про захист секретної інформації, це було зроблено. Формально ми маємо і підстави, і необхідність працювати в рамках цієї програми", - заявив заступник міністра.

Як нагадав Долгов, про цю програму було оголошено на саміті НАТО в Уельсі і перші п'ять країн вже до неї приєдналися, це Фінляндія, Швеція, Кувейт, Австралія, Грузія.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Сильна Україна - важливий фактор безпеки в Європі", - Турчинов на зустрічі із заступником Генерального секретаря НАТО


"У чому ідея і чому посилення спроможностей. Взагалі в цілому ця платформа партнерства з розвитку спроможностей, Україна є її членом, і не тільки Україна. Це всі партнери НАТО, які працювали, зокрема в Афганістані, є учасниками платформи. Чому вона виникла. Тому що операція в Афганістані під керівництвом НАТО почала згортатися у зв'язку з тим, що підготовлені місцеві сили безпеки і місцева армія, тому військова присутність в Афганістані зменшувалася. Разом з тим досвід взаємодії унікальний, треба було підтримувати і розвиватися. Саме тому була створена платформа співпраці зі взаємосумісності та справа про нарощування можливостей взаємодії підрозділів Збройних сил різних країн, як членів НАТО, так і партнерів", - розповів чиновник.

Програма посилених спроможностей для особливих партнерів НАТО передбачає поглиблення співпраці та вихід на повне досягнення стандартів для сумісності з Альянсом. Зараз учасниками цієї програми є Швеція, Фінляндія і Грузія (на початковому етапі).

"Взаємодія розвивається не просто "щоб було", а це дійсно складна процедура сертифікації підрозділів Збройних сил, які підтверджують свою здатність взаємодіяти з іншими арміями. Через ці процедури підрозділи ЗСУ проходять постійно і досить давно. З 1992 року ЗСУ беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру, щоб там брати участь, треба всі ці сертифікації пройти", - прокоментували в Міноборони.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n413430
VEhrdlVXeE9ReXN3VEhaUmN6bERLekJNU1haTU9VZENNRXd2VW14MFEza3dUQzlTWjA1RGR6QlpZbEpxTTNwUmJrNUhWekJNTTFGMmRFTjRNRXczVW1kT1F5c3dURE5SZFVoNlVXNWtRMUV3UzB4UmJtYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору