EN|RU|UK
 Політика України
  15399  38

 Рада ухвалила закон про спрощення укладення міжнародних договорів у разі експорту послуг для розвитку IT-індустрії

Верховна Рада ухвалила закон, що передбачає спрощення процедури укладення зовнішньоекономічних договорів, фінансової звітності у разі експорту послуг, а також скасування валютного контролю для операцій з експорту послуг, що допоможе розвитку в Україні IT-індустрії та ринку фрилансерів (самозайнятих фахівців).

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, за ухвалення відповідного законопроекту №4496 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг)" за основу та в цілому проголосували 270 народних депутатів.

Глава Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, доповідаючи щодо законопроекту, повідомив, що цей законопроект знімає бар'єри для заведення в Україну валютної виручки експортерами послуг.

По суті, ми робимо українське законодавство таким, що відповідає тим умовам, які сьогодні існують у світі ... Я думаю, що сьогодні ми повинні прийняти законопроект в цілому як закон, щоб сприяти українським ІТ-фахівцям, креативним індустріям, всім, хто надає інтелектуальні послуги, щоб ліквідувати штучний валютний контроль, який сьогодні не працює в цій галузі, а створює штучні регуляторні бар'єри", - зазначив Галасюк.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект пропонує скасування обов'язкового укладення зовнішньоекономічного договору в письмовій формі і дає можливість його укладення в електронній формі шляхом прийняття публічної оферти, обміну електронними повідомленнями або шляхом виставлення рахунка (інвойсу).
Крім того, законопроект забороняє банкам вимагати переклад документів з англійської на українську мову. Також, згідно із законопроектом, рахунок (інвойс) буде визнаватися первинним документом, що має спростити процедури ведення бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Згідно із запропонованими змінами, інвойс може бути підписаний власним або електронним підписом.

У пояснювальній записці зазначається, що, за даними Державної служби статистики, за 2014 рік резиденти України надали послуги нерезидентам на суму майже 11,5 млрд дол., з яких послуги в сфері телекомунікацій, комп'ютерних та інформаційних послуг склали 1,7 млрд дол., ділові послуги - на 1,25 млрд дол.

Автори документа вказують, що дедалі більший розвиток одержують комунікаційні майданчики замовників і постачальників товарів, робіт і послуг, зокрема фриланс-біржі, які грають важливу роль у конкурентоспроможності саме малого бізнесу.

За даними відкритого співтовариства "beFreelancer - фриланс для українців", щорічний обсяг експорту послуг фрилансерами становить близько 350 млн дол. Проте переважна більшість фрилансерів внаслідок складності і надмірної бюрократизації процесу не працює в легальному полі, а користується системами Payoneer, PayPal та іншими. Через це обсяги експорту послуг скорочуються.

У 2015 році експорт послуг становив лише 83% від показника 2014 року. Зокрема, комп'ютерних послуг було надано майже на 966 млн дол., або 88% від обсягу 2014 року. У зв'язку з цим виникла необхідність спростити процес експорту послуг, щоб стимулювати детінізацію цієї галузі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n413440
VEhrNGRrdzVRekF3VERkUmN6bERLekJNVEZKc2RFZEJaazVETXpCTVJGRjFkRU1yTUV3eE9EQk1XRkYxZEVkQ01Fd3ZVWFowUjBFd1dVbzRNRWxpVVc5cE0xSnNkRU01TUV4VVVtYzVSMEl3V1V4U1owNUhWekJaT1Rnd1NreFJiMEU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору