EN|RU|UK
 Суспільство
  3547  8

 Рада прийняла закон про статус переміщених з Криму і Донбасу вишів

Верховна Рада законодавчо закріпила порядок діяльності вищих навчальних закладів (наукових установ), переміщених із тимчасово окупованої території і населених пунктів, на території яких органи державної влади не тимчасово здійснюють свої повноваження.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", відповідний закон № 4718 на засіданні в четвер у цілому підтримали 266 народних депутатів.

Під дію закону потрапляють державні, комунальні чи приватні ВНЗ і наукові установи, які в період окупації або проведення АТО змінили своє місце розташування з тимчасово окупованої території в населені пункти на підконтрольній українській владі території. Відповідно до закону, дія акредитаційних сертифікатів таких установ продовжується на період проведення АТО, але не більше ніж на 5 років з дня завершення терміну дії відповідних документів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": За квотами до вишів материкової України вступили 153 кримчан, - Міносвіти

Крім того, тимчасово переміщені ВНЗ зберігають статус національних, якщо мали його раніше.

Відповідно до закону, нормативи чисельності учнів на одну посаду науково-педагогічного працівника в тимчасово переміщених ВНЗ і наукових установах визначаються Кабінетом Міністрів із коефіцієнтом 0,8 від встановлених норм.

Також читайте: Російські виші скасували квоти для абітурієнтів з окупованого Криму

Законом вводиться мораторій на період АТО на виконання такими установами кредитних та інших зобов'язань. При цьому на час проведення АТО також забороняється нарахування пені або штрафів на основну суму заборгованості тимчасово переміщених ВНЗ і наукових установ.

Крім того, ці установи отримали право використовувати передане їм у господарську власність майно для участі в цивільних відносинах, у тому числі фінансово-господарській діяльності.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n413515
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RGaFJjM1JEZHpCTWNsSm5PVU4zTUZsaVVteDBSMUJtVGtONU1Fd3pVWFIzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору