EN|RU|UK
 Суспільство
  4488  20

 "Міноборони хоче передати землі степового заказника на місці колишнього полігону в оренду агрохолдингам", - координатор волонтерів WWF в Україні Плига

Природний заказник на території колишнього Тарутинського полігону в Одеській області є однією з останніх ділянок степу в Європі, а плани Міноборони з його ліквідації - це злочин.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ сказав координатор волонтерів Всесвітнього фонду природи (WWF) в Україні Андрій Плига.

"Завдяки військовому закритого режиму там зберігся степ. Близько ста років на тому місці не було оранки. За цей час там відновився природний степ. Степу такої площі в Одеській області немає, а по всій Україні практично немає. Якщо не брати до уваги Росію, Україна, по суті, єдина країна Європи, де зберігся степ. Є ще трохи в Угорщині, але це не порівняти з нашою площею. Наші степи - те, чим ми можемо дійсно пишатися. У Європі вони давним-давно знищені", - зазначив еколог.

За його даними, Міноборони не має наміру відновлювати полігон, таким чином його можливу користь для армії в поточний момент Плига вважає сумнівною.

"Одна справа, якби Міноборони хотіло відновити там полігон і використовувати ці землі для військових навчань. Це було б півбіди, бо саме завдяки закритому військовому режиму там зберігся степ. Але ж Міноборони хоче ці землі передати в оренду агрохолдингам і фермерам і розорати їх. Сьогодні цю територію вже розорюють, тобто, заказник вже знищується.

Момент, на якому сьогодні легко грати, що мовляв гроші з оренди підуть на допомогу армії, і тому із заказником можна робити все, що завгодно. Якщо Міноборони хоче грошей, нехай перетворює цю територію на полігон і організовує там екологічний туризм. Люди б платили гроші за візит на цю територію, і ці кошти можна було б пускати на допомогу армії. З іншого боку, там збережеться біорізноманіття", - запевняє координатор WWF.
Нагадаємо, раніше Юрій Бірюков заявив про те, що Міноборони має намір повернути землі колишнього полігону. Також він сказав, що в 2005 році ця територія отримала статус заказника незаконно. Він запевняє, що ніякої цінності природа на місці колишнього полігону не має, а статус заказника не передбачає охорони. Тоді Плига в жорсткій формі відповів Бірюкову.

"Бірюков міркує про те, в чому абсолютно не розбирається. Є різні режими охорони природи. В заповідниках повністю заборонений туризм. У заказнику дозволений туризм, навіть дозволений сінокіс і випас худоби. Це позитивно впливає на екосистему. Тому статус заказника дозволяє з розумом використовувати цю територію - зберігаючи природу з одного боку, а з іншого - заробляти гроші на туризмі і займатися традиційним господарством місцевому населенню", - зазначив еколог в коментарі Цензор.НЕТ.
Також він відкинув звинувачення в тому, що екологи під час війни ніяк не допомагають армії і країні, а навпаки охороною заказника намагаються нашкодити обороні.

"Особисто я був волонтером 14-го батальйону тероборони "Черкаси". Всі мої друзі, які займаються охороною степу, були волонтерами. Дехто вже пройшов службу в АТО", - підсумував Плига.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n413518
VEhrdlVXdGtSMWN3V1VSU2FuUkROakJNTjFGemFUaDJNRXd2VW1kT1F6UXdXVVJSZG5SRE1EQk1Ramd3V1VoU2JIUkROekJaZWxKblpFZE5NRXh5VVhSVFJGRnpPVU1yTUZsSVVYWTVReXN3VEZSUmMwNUhRVEJaU0ZKbmRFTjVNRXcxT0RCTVdGRjFkRU1yTUV4MlVYWjBRM293V21KU2FqTjZVVzVPUjFjd1RETlJkblJEZURCTU4xSm5Ua01yTUV3elVYVkllbEZ1ZEVNd01FeFlVbWRrUjAwd1RISlJjME5FVVhaMFEzZ3dUSFpSYzA1SFFqQlpURkpxUVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору