EN|RU|UK
 Політика України
  1765  16

 Законопроект "Про Вищу раду правосуддя" наближає Україну до побудови незалежного і справедливого суду, - заступник голови АП Філатов

Ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроекту "Про Вищу раду правосуддя" наближає Україну до побудови незалежного і справедливого суду.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу очільника держави, про це сказав заступник голови Адміністрації Президента і координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов.

"Результативне голосування за цей законопроект у першому читанні ще на крок наближає нас до кінцевої мети - побудови незалежного за справедливого суду", - заявив він.

Також читайте: Судова реформа гальмується, не вистачає прийняття низки важливих законів, - голова Верховного суду Романюк

Філатов нагадав, що відповідно до положень Конституції та законопроекту, Вища рада правосуддя є головним органом у питаннях суддівської кар'єри, до повноважень якої входить ухвалення рішення про призначення, звільнення, переведення суддів; надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; притягнення судді до дисциплінарної відповідальності; надання обов'язкових до розгляду висновків щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, статусу суддів чи судоустрою тощо.

"Ці повноваження дають реальний шанс забезпечити роботу цього органу відповідно до міжнародних стандартів, потреб самої судової системи та вимог українського суспільства. Законопроектом передбачена швидка, зрозуміла, прозора процедура розгляду дисциплінарних справ, що забезпечує ефективне та своєчасне притягнення судді до дисциплінарної відповідальності", - йдеться в повідомленні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Судова реформа швидкою не буде, - заступник голови АП Шимків
Источник: https://ua.censor.net.ua/n413552
VEhrdlVYQk9SMWN3VEhaUmMwNUhRekJNTjFGemFVUlJiblJETnpCTVdGRjFkRWRDTUZwaVVYVlRPSFl3V1VoU1p6bERNREJNTjFGemRFTjNTVTVIUVRCTVdGSm9Ua01yTUZsRVVYWk9RM2RtVGtOUk1FeFVVWFpPUjFjd1RETlNiSFJIUWpCWlRGSm5Ua04zTUZsaVVteDBSMUJZT1VObU1GbEVVWFJrUXpNd1RHcFJkRTVETVRCTU0xSm5kRU4z
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору