EN|RU|UK
 Економіка
  8639  29

 У НБУ прокоментували запуск внутрішньодержавної платіжної системи

За словами заступника голови Нацбанку Якова Смолія, в установі позитивно ставляться до появи на ринку банківських послуг нових платіжних систем і намагаються видавати дозвільні документи у встановлені терміни.

Про це повідомляє "Апостроф".

"Чим більше платіжних систем, тим ринок більш конкурентоспроможний. Ми не бачимо в цьому чогось поганого. Оскільки для власників - це бізнес, для населення - послуга. Тому ми всіляко підтримуємо подібні починання тих чи інших компаній, - запевнив Смолій "Апостроф", відповідаючи на питання про можливість запуску внутрішньодержавної платіжної системи "Електрум Пеймент Систем" до кінця 2016 року. - у нас є певні терміни, протягом яких ми зобов'язані дати відповідь. Або, в разі зауважень до тих, хто подає документи - їх додатково просять усунути або уточнити. Тобто, процес узгодження має обмежені терміни, і ми намагаємося в ці терміни вкладатися".

"У принципі, ми документи вже дивилися. І у нас зауважень немає. А всі інші питання - коли система буде запущена, й інші нюанси - це більше Департамент платіжних систем знає", - повідомила головний економіст Департаменту фінансового моніторингу НБУ Наталія Лепестій.

Нагадаємо, в Україні до кінця 2016 року почне працювати внутрішньодержавна платіжна система "Електрум Пеймент Систем", яка забезпечить миттєві грошові перекази по всій країні і дозволить 98,5% населення швидко здійснювати весь спектр платежів без банку і з мінімальною комісією. Другим етапом стане поява електронних грошей, емітентом яких є державний Укргазбанк. У цьому ж банку населення отримає можливість цілодобово здійснювати платежі в електронних гривнях з реальним забезпеченням, робити грошові перекази, брати участь у мобільній комерції всіх операторів, а також у програмах лояльності з легальними фінансовими гарантіями. Е-гроші будуть запущені відразу після отримання дозвільних документів, яких "Електрум Пеймент Систем" очікує від НБУ до кінця 2016 року.

За словами економічного експерта Олександра Крамаренка, кілька фінансових компаній, "стоять у черзі" на узгодження правил своїх власних платіжних систем. "Наприклад, мало не по півроку і більше чекають рішень відповідного департаменту НБУ з приводу узгодження правил своїх платіжних систем ТОВ "Фінансова Компанія Юапей" і ТОВ "Електрум Пеймент Систем", - написав Крамаренко у своєму блозі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n413596
VEhrNGRrdzVReTh3VEhaUmMwNUhRekJhWWxGMGRFTTVNRnBaWnpCWlNGRjFUa2RDTUZsTVVYUmtRemd3VEdnNE1Fb3pVV3RrUTJvPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору