EN|RU|UK
 Політика України
  2500  35

 Уряд і парламент розробляють законопроект-альтернативу мораторію на експорт української деревини

Кабінет Міністрів і Верховна Рада спільно працюють над вирішенням, яке замінить мораторій на експорт української деревини.

Про це заявила народний депутат, секретар парламентського комітету з питань європейської інтеграції Олена Сотник (фракція "Самопоміч"), інформує телеканал "24".

"Ми домовилися з європейськими партнерами, що українська сторона - уряд і парламент - повинні це питання (щодо мораторію на експорт лісоматеріалів в необробленому вигляді. - Ред.) обов'язково вирішити. Я знаю, що Кабінет Міністрів вже працює над законопроектом, який був би більш зваженим і збалансованим і з точки зору інтересів України, і в той же час не порушував би наших зобов'язань за Угодою про асоціацію", - заявила Олена Сотник.

За словами народного депутата, щодо нового законопроекту зараз ведуться консультації з представниками Євросоюзу.

"Я не знаю, яку формулу оберуть, консультації ведуться з європейцями. Можливо, повного скасування вето не буде, але, швидше за все, зменшення обмежень таки відбудеться", - зазначила Олена Сотник.

Секретар парламентського комітету з питань європейської інтеграції також зазначила, що введення мораторію на експорт української деревини в Євросоюзі вважають порушенням міжнародно-правових зобов'язань України.

"Головне, про що говорять європейські партнери: Україна тільки підписала Угоду про асоціацію, ще не виконані всі зобов'язання щодо її імплементації, а ми вже почали порушувати торгову частину. Це виглядає не дуже по-партнерськи. Вони вважають це порушенням угоди", - резюмувала Олена Сотник.

Як повідомлялося, в квітні 2015 року Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів", які наклали мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді. З 1 листопада 2015 року його дія поширилася на всі породи деревини, крім сосни. Заборона експорту деревини сосни має набути чинності з 1 січня 2017 року.

На початку жовтня 2016 року посол Євросоюзу в Україні Х'юг Мінгареллі заявив, що без скасування заборони на експорт лісу Київ не отримає черговий транш макрофінансової допомоги в 600 млн євро.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n413614
VEhrdlVXOWtReXN3V1V4UmRtUkROREJNYjJjd1NqZFJkVGxETVRCTU0xRnpRemgyTUV4WVVYVjBSMEl3VEM5UmRuUkhRVEJaU2pnd1MwaFJjMDVET0RCTU4xRjJPVU1yTUV4NlVteDBSMGc9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору