EN|RU|UK
 Політика України
  15465  114

 Очевидні спроби політичної верхівки розгорнути результати декларування на свою користь, - Трепак

За умови вправного використання влади електронне декларування може перетворитися в масштабний спосіб розправи з неугодними.

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак в статті для ZN.UA.

"З його допомогою можуть далі "прибиватися" парламент, суди, правоохоронні органи, органи виконавчої влади, взагалі знищуватися будь-які елементи незалежності. Замість усунення корумпованої верхівки вибіркове використання результатів декларування може її зцементувати, а також призвести до диктатури і "поховати" демократію", - пише він.

На імовірність такого розвитку подій вказують як ті тенденції, що вже проявилися за результатами декларування, так і тенденції, які почнуть проявлятися найближчим часом.

Також читайте: Я не тримав грошей у банках, щоб мене не могли шантажувати політичні опоненти, - Гройсман

"Очевидним є намагання політичної верхівки, яка в тотально корумпованій державі за визначенням - найкорумпованіша, "вивернути" результати декларування на свою користь. Тобто повторити те, що було зроблено з викриванням офшорних афер, коли найбільші тримачі офшорів від влади оголосили про початок процесу деофшоризації економіки. Так і з декларуванням. Найбагатші і за сумісництвом найвищі посадовці прагнуть узяти під особистий контроль процес перевірки декларацій та визначення "винних", - пише Трепак.

Для цього. за його словами, відтісняється спеціальний орган (НАЗК), а натомість у цю "парафію" заводяться старі перевірені й водночас політично залежні органи

Також читайте: Кримінальне провадження щодо члена НАЗК Рябошапки закрито, - прокуратура Києва

"Інакше як розцінити той факт, що основні рухи з перевірки декларацій і правової оцінки дій декларантів явочним порядком узяла на себе прокуратура, яка не лише пообіцяла спільно з ДФС перевірити сплату податків із задекларованого майна, а й навіть уже почала відкривати провадження за незаконне збагачення. Не маючи для цього належних правових підстав. Бо, згідно з КПК України, розслідування справ щодо декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення (статті 366-1 та 368-2 КК України) високопосадовців є прерогативою НАБУ. А перевірка достовірності декларацій - це виняткова компетенція НАЗК. Тому охочим "примазатися" до цього процесу і попіаритися на ньому треба залишити цю сферу компетентному органу і зайнятися виконанням своїх безпосередніх завдань. Зокрема, зосередитися на завершенні розслідування справ щодо узурпації влади Януковичем та грандіозного грабунку держави ним і його прибічниками. Чи тут уже все зроблено, й ні на чому особливо піаритись?" - йдеться в статті.

Також читайте: Лещенко просить НАЗК перевірити можливе ухилення Порошенка від декларування цінного майна в Іспанії
Источник: https://ua.censor.net.ua/n413714
TUV4VmREQk1WRkYwWkVNMk1FeDJVWE5PUjBFd1RFUlNhSFJIVnpCYVkyY3dURlJSZEdSSFFUQk1ZbEpuWkVNM01GbFFVWFIwUTNnd1REZFJjM1JIUnpCYVlsRnphVGgyTUV0TVVtZE9RekV3VEM5UmMwNUROa3g1TDFGMFRrTXhNRXh5VVhVNVEzY3dXVVJSYzA1SFJ6QmFZbEpxTTNwUmRHUkROekJNV0ZGMWRFZERNRmxFVVhaMFF6a3dURE5SZEZORVVYUk9RekV3VEhKUmRUbERkekJaUkZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору