EN|RU|UK
 Політика України
  7160  47

 Деякі пункти Мінських угод потрібно модернізувати, - радник Президента Горбулін

Мінські угоди потрібно вдосконалювати.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив Володимир Горбулін, радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік Національної академії наук, в статті для "Зеркала недели".

За його словами, навіть не виходячи з логіки "Мінська-2", частина його положень може бути модернізована, щоб документ став реальнішим у частині його фактичного виконання.

"Наприклад, нам потрібно прямо зафіксувати в оновленій угоді порядок проведення виборів і встановлення контролю над кордоном (спочатку контроль, потім вибори). Також для практичної реалізації пунктів про порядок місцевого самоврядування сторонам потрібно не вимагати від України переписати свою Конституцію, а обговорювати суть закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО". Те ж саме щодо амністії: абсурдні спроби "керівників" "ДНР / ЛНР" (а де-факто - Росії) витребувати повну амністію безглузді, оскільки суперечать усій міжнародній практиці. І, звичайно, варто розглядати можливість розширення числа учасників переговорів за рахунок США, ЄС, країн - підписантів Будапештського меморандуму. Утім, шанси на таке розширення вельми примарні: зараз ні Росія, ні Берлін із Парижем цього явно не хочуть. Але як поведуть себе ці країни після виборів, питання неоднозначне ", - пише він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Мінськ" сьогодні - це майданчик, на якому згодом можна підписати капітуляцію Росії, - Турчинов

"Безумовно, нам потрібні заготовки на випадок згоди сторін переглянути (швидше, уточнити) "Мінськ-2" і вийти на новий формат домовленостей. Необов'язково це буде виглядати радикально, але підготуватися до такого розвитку подій потрібно. Перш за все, переосмисливши Мінські угоди і зрозумівши , у якій формі вони для нас стануть прийнятними. У поточній їх редакції вони, по-перше, явно (особливо в пунктах 4, 9 та 11) ведуть до порушення територіальної цілісності та суверенітету України, що суперечить не тільки національним інтересам України, але й декларації глав держав "нормандської четвірки" від 12 лютого 2015 року. І, по-друге, про що вже неодноразово говорила українська сторона, проведення виборів до відновлення контролю над кордоном безглузде", - йдеться в статті.

"Президент України запропонував один із напрямів - Дорожня карта, із чіткими і зрозумілими термінами та відповідальними за її виконання. Чи буде ця ініціатива успішна? Раціонально вона логічна і здійсненна. Але чи буде вона успішна з нашими нинішніми партнерами за мінським столом? Але в будь-якому випадку йти цим шляхом потрібно ", - вважає Горбулін.


Читайте на "Цензор.НЕТ": Мінські угоди дають кращий шанс для відновлення миру, - Йованович
Источник: https://ua.censor.net.ua/n413763
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lUzlSYXpsREt6QlpSRkZ6WkVkRU1FeDJVbXgwUXpsTWVTOVJkazVIVnpCTU0xSm5aRWROTUV4eVVteHBSRkpuT1VONk1FdzNVWFJPUXpSbVRrTlZNRXczVVhaa1EzZ3dURVJTWjFFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору