EN|RU|UK
 За кордоном
  25571  251

 "Для Росії пріоритетом є безпека і велич, а не економіка", - академік Горбулін

Російська економіка переживає не кращі часи.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку думку висловив Володимир Горбулін, радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік Національної академії наук, в статті для "Дзеркала тижня".

"Сьогодні капіталізація всього ринку акцій менше, ніж у Amazon. На тлі санкцій продовжує падати частка російського ВВП у загальносвітовому балансі: до 2020 року очікується, що вона буде становити 2,6%. З втратою ж економічної і фінансової значущості в світовому масштабі у Росії залишаються лише можливості грізно "брязкати зброєю", - йдеться в матеріалі.

Як зазначає Горбулін, це призводить і до падіння прямих інвестицій в Росію: у 2015 році на тлі загальносвітового зростання в Росії цей показник скоротився на 92%. "Мінекономрозвитку РФ констатує, що реальні доходи росіян вийдуть на рівень 2013 роки тільки в 2021 році. І ці оцінки ще оптимістичні", - сказано в статті.

Читайте також: Деякі пункти Мінських угод потрібно модернізувати, - радник Президента Горбулін

"На все це накладаються постійні збільшення витрат на весь сектор безпеки, а також розширення бази соціальних виплат. Останнє російська влада намагається хоч якось компенсувати заморожуванням виплат, затримками пенсій і іншими методами, але навряд чи це сильно допоможе: у стратегічній перспективі Росія ( втім, у нас ці проблеми схожі) - це "старіюча країна", - пише він.

"Як правильно зазначають багато оглядачів і експертів, для Росії пріоритетом є безпека і велич (як фактор високої легітимності влади), а не економіка. Для Росії статус "регіональної наддержави"(з відповідною геополітичною "ексклюзивністю"), доповнений "повагою"(щонайменше умовною) своїх глобальних амбіцій, що реалізуються в посиленні присутності на Близькому і Середньому Сході, є більш важливим фактором, ніж ті "абстрактні" 40% росіян, яким, згідно з результатами дослідження Вищої школи економіки РФ, не вистачає грошей на одяг і їжу. Це породжує ірраціональний (в розумінні європейських держав, але зрозумілий в логіці антилюдської та антисоціальної російської держави) феномен: супутній збиток від економічних санкцій викликає у російських чиновників, швидше, кураж, ніж жаль", - зазначає Горбулін.

Також читайте: "Концепція "русского мира" повинна бути заборонена на міжнародному рівні", - академік Горбулін
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що ситуація в російській економіці в цілому нормальна.Источник: https://ua.censor.net.ua/n413795
TUZsVVVteDBRemt3VEVSUmRtUkhRakJNTjFGemRFTjNTVTVETmpCTVJGSm5kRU4zTUZsSVVtZDBSMEV3VERkU2FFNURkMGxPUjBSSlRrZEJNRXczVW1ka1IxY3dXbU4yVERsRFZEQk1OMUpuVGtONE1GbFFVWFU1UjFjd1REQjJURGxETmpCWlJGRjFUa016TUV4Q09EQk1XRkYxZEVNck1Fd3pVWFowUXpnd1dtSlJkWFJEZDJaT1EyY3dURGRTWjJSSFZ6QlpPRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору