EN|RU|UK
 За кордоном
  101274  643

 Україна готова надати "зелений коридор" для виведення російських військ із Придністров'я, - молдавські ЗМІ

Україна готова надати "зелений коридор" для евакуації російських військ і озброєння, розміщеного у селі Кобасна, що на території Придністровського регіону Молдови.

До такого висновку прийшли сьогодні міністри оборони України і Республіки Молдова Степан Полторак і Анатол Шалару на нараді глав військових відомств обох країн, яка відбулася в Одесі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Deschide.


Відповідаючи на запитання журналістів порталу Deschide.MD, міністр оборони республіки Молдова Анатол Шаралу заявив про те, що озброєння, розміщене на військових складах в селі Кобасна, становить значну небезпеку як для жителів Республіки Молдова, так і для України, не кажучи вже про населення лівобережжя Дністра. З огляду на це до кінця нинішнього року буде розроблено детальний план із вивезення цього озброєння і виведення російських військ ОГРВ із території Республіки Молдова.

"Разом з українським колегою ми обговорили питання створення спеціального коридору для російських військових, які перебувають у Придністров'ї, а також для боєприпасів, що зберігаються в селі Кобасна. Молдавське військове відомство було офіційно проінформоване про те, що Українська сторона готова підготувати спеціальний коридор для виведення російських військ і озброєння. Ми домовилися про зустріч військових експертів обох країн на території України для того, щоб обговорити низку питань технічного характеру: виїзд відповідних конвоїв із Молдови та шляхи, за якими вони ввійдуть на територію України, також їхній подальший маршрут територією України. Після завершення всіх експертиз і уточнення всіх питань ми маємо намір проінформувати офіс ОБСЄ щодо цієї теми, бо на нашу думку і за взаємною згодою сторін ця місія має відбуватися під егідою ОБСЄ і ООН. До кінця цього року ми сподіваємося провести ще одну офіційну зустріч для того, щоб завершити обговорення і визначитися з етапами, за якими проводитиметься операція з вивезення озброєння і евакуації військ РФ із придністровської території Молдови. Потім ми маємо намір звернутися до міжнародних організацій для того, щоб вони вплинули на керівництво РФ і посприяли початку зазначеного процесу евакуації. Ми з свого боку надамо всі види допомоги та шляхи для транспортування: наземний, повітряний, морський", - заявив міністр оборони Анатол Шалару.

Читайте також: Кишинів готовий розпочати переговори з надання Придністров'ю спеціального політичного статусу за умови дотримання суверенітету Молдови, - прем'єр-міністр Філіп

Під час переговорів також обговорили і внутрішньо-політичну ситуацію в обох країнах. Зокрема Анатол Шалару попросив українську сторону оголосити лідера соціалістів Ігоря Додона небажаною персоною на території сусідньої держави.

"Заяви цієї людини є небезпечним прецедентом. У контексті визнання анексії Криму, внаслідок референдуму, така ж ситуація може очікувати і придністровські райони Молдови, оскільки і тут мав місце такий же референдум щодо об'єднання з Росією", - сказав він.

Читайте також: "Координаційні роботи Києва і Кишинева щодо Придністров'я накладають відбиток на економіку": в Тирасполі просять допомоги в РФ

Раніше Анатол Шалару заявив про три способи виведення військ: наземний (транзитом через Україну), повітряний (за допомогою військового аеропорту в селищі Меркулешть), а також морський (за допомогою Джурдждулештського морського порту). "Ми забезпечимо російській стороні всі умови, аби у них було бажання!" - заявив міністр оборони Республіки Молдова.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n413835
VEhrNGRrdzVRekV3VEV4UmMwNUROakJaVUZGelRrZEhNRnBpVW1vemVsRnpUa2RCTUV4NlVteDBSMUJKVGtObk1FdFNPREJLZWxGMmRFTTNNRXhVVVhaMFEza3dURUk0TUVvdlVtZE9RelF3VEZSUmRtUkhWekJaU0ZKbmRFZEJNRXczVVhOcFpsSnFNM3BSYjA1REt6QlpTRkpzZEVkUQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору