EN|RU|UK
 Політика України
  9841  59

 Для вчених в Україні введуть інтелектуальні декларації, - Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти

Обов'язковою вимогою для здобувачів наукових ступенів буде заповнення інтелектуальних декларацій.

Про це повідомив керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) Сергій Храпатий, передає Цензор.НЕТ із посиланням на zn.ua.

"Згідно із законом саме НАЗЯВО буде прописувати вимоги і відповідні критерії до дисертаційних робіт, здобувачам наукових ступенів, їхніх наукових керівників і наукових консультантів, опонентам, а також експертам галузевих експертних рад, процесу акредитації та освітніми програмами, які акредитуються. Упевнений, що серед інших вимог (а можливо й основною вимогою) до претендентів і експертів обов'язково буде вимога наявності у них того, що можна умовно назвати і-декларація", - сказав керівник секретаріату Нацагентства.

Читайте також: Кабмін затвердив повний склад Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти з порушенням закону

Храпатий підкреслив, що "псевдовчені", які не відповідатимуть встановленим вимогам, залишаться за бортом всіх процесів у вищій освіті. Крім того, він зазначив, що вже існує ряд відповідних електронних ресурсів (Research Gate, Scopus, Google Scholar, Національний репозитарій після його створення) і витрачати ресурси на створення нових недоцільно.

"Тому НАЗЯВО не повинно шукати матеріальні (багатомільйонні) ресурси на впровадження цього вкрай необхідного механізму, а вже в найближчі місяці розробити і подати на затвердження уряду відповідні вимоги", - повідомив Храпатий.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n413909
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VoUmRqbEhWekJaUkZGelRrTTVNRmxNVW1jNVIwRXdURUk0TUV4VVVYUmtRell3VEhaUmMwNUhRVEJNUkZKb2RFZFhNRms1T0RCTU0xRnpUa2RFTUV4eVVYTkllbEpuT1VkSU1FeFlVWFprUjFkbVRrTjVNRXhxVW1sa1EzZEpUa01yTUZsSVVYTjBSMWN3V1V4UmMwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору