EN|RU|UK
 Політика України
  7687  87

 Повна енергетична незалежність України від Росії - це питання двох-трьох років, - Демчишин

В України достатньо внутрішніх ресурсів, щоб досягти енергетичної незалежності від Росії, і в разі необхідності цього можна домогтися максимум за 2-3 роки.

Про це екс-міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявив в ефірі телеканалу NewsOne, присвяченому питанню енергетичної незалежності України, пише Главком.

"З точки зору енергетики - дійсно, ми купуємо і газ, і інколи балансуємо електричною енергією, і закуповуємо досить великі обсяги ядерного палива. Але ці питання можна вирішити - в нас є достатньо ресурсу. Якщо принципово займатися цим питанням (енергетичної незалежності від Росії), то це питання 2-3 років максимум", - сказав Володимир Демчишин, зазначивши, що Росія - це наш сусід, із яким доведеться так чи інакше жити.

На думку екс-міністра, питання в тому, наскільки ми будемо від них залежати. Він переконаний, що якщо ми сьогодні припинимо всі відносини з Росією в енергетичній галузі, Україні буде дуже тяжко. Тому, на думку пана Демчишина, треба виважено підходити до цього питання. Втім, українці мають переслідувати свої інтереси в стосунках із російськими монополістами.

"Ми дійсно маємо дуже багато спільних інтересів. Але ми маємо отримувати за ринковою ціною ті ресурси, які нам потрібні. Під час війни, звичайно, держава може приймати принципове рішення пріоритетів - накладати санкції, не купувати енергоносії, але я персонально переконаний, що потрібно виважено підходити до цього питання. Мені здається, що ситуація дуже проста - ми маємо переслідувати свої інтереси", - наголосив Володимир Демчишин.

Відповідаючи на запитання ведучого Дмитра Носикова, скільки коштувала Україні незалежність від Росії, пан Демчишин підтвердив, що за "дешевий газ" насправді нам завжди доводилося доплачувати.

"Залежність від Росії завжди була пов'язана з певними умовами, які були десь маленьким шрифтом прописані, або під столом. Наприклад, ми були змушені купувати ядерне паливо, або десь в інших місцях віддавали якісь політичні інтереси. Ми отримували ніби дешевий газ від Росії, але натомість іноземні війська були на території України в Криму. І сьогодні ми бачимо, до чого це призвело і чим це все закінчилося. Я переконаний, що це ще не кінець, але тимчасовий результат є", - зазначив Володимир Демчишин, говорячи про відносини між двома країнами.

Екс-міністр переконаний, що коли хтось нав'язує нам свою думку та змушує ухвалювати невигідні для країни рішення, це не є незалежність, якої ми прагнемо.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n413965
VEhrdlVXeE9RekV3VEhwU2FEbEROREJaYWxGMVRrTTVUSGt2VVhSa1F6a3dURmhTWjA1RGVqQk1XRkpuZEVNME1FeHlVWE5CUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору