EN|RU|UK
 Політика України
  18351  123

 Кононенко забув внести в декларацію будинок в Іспанії

Сьогодні завершився відведений законом термін на внесення змін в електронні декларації українських чиновників.

Журналісти одного з телеканалів виявили, що Президент України Петро Порошенко і заступник голови фракції БПП у парламенті, народний депутат Ігор Кононенко не внесли в декларації свої вілли в Іспанії.

"Хочу нагадати, що в політику я прийшов із бізнесу, в якому пропрацював понад 25 років. І згідно з моєю декларацією, я є власником, кінцевим бенефіціаром 16 компаній, які розташовані в нашій країні та за її межами. На цих компаніях близько 100 одиниць майна. Відповідно до закону України про запобігання корупції, я не зобов'язаний декларувати майно, яке належить усім цим компаніям. Більш того, у формі електронної декларації відповідних полів немає, згідно з цією формою. Тому все, що було потрібно і необхідно - я задекларував. І ще раз кажу, те майно (а в мене майна понад сто одиниць, яке належить компаніям) - форма декларації не передбачає", - прокоментував у прямому ефірі ситуацію Ігор Кононенко.

У додатковому коментарі прес-служба Кононенка звернулася до журналістів з проханням не спекулювати на цій ситуації.

"Загальна кількість нерухомості, що перебуває у власності компаній, бенефіціаром яких є Кононенко - понад 100 одиниць. Фізично внести ці дані й надати всю інформацію буде досить складно. Більш того, це не передбачено законом України "Про запобігання корупції".

На відміну від більшості чиновників, Ігор Кононенко довгий період часу займався бізнесом до приходу в політику і завжди платив і сплачує податків від діяльності своїх компаній, тому джерело походження даних інвестицій максимально легальне. У спекуляціях з даного питання зацікавлені виключно деструктивні сили, які будують свою політику на очорнення команди влади, і лояльні до них ЗМІ", - доповнили коментар Ігоря Кононенка в його прес-службі.

Нагадаємо, раніше Президент Петро Порошенко прокоментував е-декларації, подані чиновниками.

"Я розраховую на ефективність антикорупційних кроків, включаючи е-декларування, які дехто намагається критикувати. Багато з тих, хто зараз декларував, приписав собі кеш вдома, думаючи, що це нульова декларація, що це потім дозволить уникнути перевірки. Ключове - це підвести риску тому, що вони робили 25 років, і пояснити, де ти, голубе сизий, узяв ці гроші. Народ повинен це знати", - заявив Порошенко.

Необхідність пояснювати походження капіталу для багатьох тих, хто складав е-декларації, виявилася несподіванкою, особливо в ситуації, коли за це може загрожувати кримінальна відповідальність.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n414138
TUV4VmREQk1WRkYwWkVNMk1FeDJVWE5PUjBFd1RFUlNhSFJIVnpCYVkyY3dURlJSZEdSSFFUQk1ZbEpuWkVNM01GbFFVWFIwUTNnd1REZFJjM1JIUnpCYVlsRnphVGgyTUVweVVYWjBRemt3VERkUmRtUkRNVEJNTTFGMWRFTXJUSGt2VVhSa1F6Y3dURmhSZFhSSFF6QlpSRkYyZEVNNU1Fd3pVWFJUUkZGMFRrTXhNRXh5VVhVNVEzY3dXVVJTWnpsRGVUQk1SRkYyWkVNNU1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору