EN|RU|UK
 Суспільство
  2482  40

 "З простими людьми, які живуть на тимчасово окупованих територіях, важливо і потрібно вести діалог", - міністр Черниш

Українська влада має допомогти жителям окупованого Донбасу інтегруватися в Україну після завершення бойових дій.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в інтерв'ю УНІАН.

"Ми не можемо вести діалог із тими людьми, які самі себе призначили, - так званими лідерами цих територій. Ці люди не представляють населення: вони взагалі нікого не представляють. А ось з простими людьми, які проживають на тимчасово окупованих територіях, важливо і потрібно вести діалог. Є у нас у планах повернення цих територій? Так, звичайно. І ми їх повернемо. Але слід також розуміти, що потрібні не просто території, а й люди, які там зараз проживають і які повинні бути інтегровані в наше суспільство заново. Тому зараз ми в жодному разі не повинні розривати зв'язку з українцями, які проживають як з одного боку, так і з іншого боку лінії зіткнення", - сказав він.

"По-перше, цю лінію щодня перетинають десятки тисяч людей. Усі вони контактують - з підприємцями, з родичами, зі знайомими ... Усі вони комунікують між собою. По-друге, більшість внутрішньо переміщених осіб мають на непідконтрольній території родичів, друзів, знайомих. І всі вони також регулярно спілкуються. Крім того, і перші, і другі фактично є постачальниками соціальних послуг, які держава в силу об'єктивних причин не може надати на територіях, які не контролює. Маю на увазі, що родич або знайомий (умовно) привозить на непідконтрольну територію своїм близьким або гроші, або продукти, або, врешті-решт, допомагає наколоти дров, розповідає про ситуацію на підконтрольній території ... Тому такий вид діалогу - один із каналів передачі інформації. Щоб люди, живучи на непідконтрольній території, відчували, що вони - частина українського суспільства. І коли контроль над територіями повернеться, не буде великих проблем із подальшою реінтеграцією. Також важливим каналом залишається гуманітарна допомога, що дозволяє підтримувати різні види контактів. На жаль, цього мало зараз. У цьому напрямку ще потрібно працювати", - пояснив чиновник.

Також читайте: Росія ставить на кордоні загородження та армійські підрозділи, щоб перешкодити дезертирам із Донбасу, - Мотузяник

"Один із пунктів розроблених Міністерством заходів стосується підприємців - представників малого та мікробізнесу. Я переконаний, що ця категорія людей, які проживають на непідконтрольних територіях, має знати: якщо перебуваєш на цій території і хочеш легально працювати, ти можеш це робити. Україна повинна визнати за ними таку можливість. А українці з контрольованих територій мають стати для таких підприємців партнерами. Великому бізнесу ми ж дозволяємо працювати на некодконтрольній території? Перереєструвати на підконтрольну, і все", - зазначив міністр.

"Адже що зараз відбувається? Люди бояться. Тому що на непідконтрольних територіях бойовики часто спекулюють: приходять до підприємця люди з автоматами, збирають так званий податок. Природно, дрібний бізнес платить. Під дулами, думаю, кожен би платив. А після цього бойовики їм кажуть: бачите, ви нас профінансували. Тепер, якщо Україна отримає за цими територіями контроль, ви всі будете злочинцями за українським законом. Їм це вбивають у голови, щоб вони не хотіли назад. І, звичайно, вони будуть думати, що уряд вважає їх всіх злочинцями", - наголосив Черниш.

"Щоб змінити ситуацію, дрібний і мікробізнес потрібно підтримати. Наприклад, дуже багато проблем у цьому питанні пов'язано з перетином лінії зіткнення. Через них багато хто воліє знаходити контрагентів у РФ, а не з українського боку. Причому це відбувається і через обмеження (на блокпостах, - ред.), і через нерозуміння", - заявив він.

"Або історія з учнями шкіл. Упевнений, що якщо учень школи з непідконтрольної території хоче продовжити навчання і вступити в український ВНЗ, він повинен мати таку можливість. Реальну можливість", - сказав міністр. "Тому потрібно для них спростити це. Дати їм можливість вступити в українські вузи. Це один зі способів, як можна інтегрувати людей", - переконаний чиновник.

Читайте також на Цензор.НЕТ: Починати реінтеграцію Донбасу потрібно вже зараз, - Тука

"Так само потрібно максимально спростити реєстрацію шлюбу, отримання свідоцтва про народження дитини, про смерть ... Щоб ці послуги, наприклад, люди могли отримати на пунктах пропуску (КПВВ). Зараз на КПВВ дуже багато гуманітарних організацій стоять, які і психологічну допомогу можуть надати, і медичну. І було би правильно, якби люди з непідконтрольних територій могли приїхати й отримати український документ, тому що вірять у нього", - вважає міністр.

"Це, до речі, означає, що вони розуміють: колись це все закінчиться, і, наприклад, їхня дитина буде жити вже на підконтрольній території, і їй потрібно мати українські документи", - пояснив він.

"Чому ми маємо таких людей відкидати? Я не розумію такої позиції. Якщо люди хочуть бути інтегровані на рівні документів, на рівні бізнес-зв'язків, на рівні культурних зв'язків, то чому ми не даємо їм таку можливість? Чому ми повинні їх виштовхувати? Я не розумію цього. Якщо чесно, я постійно натикаюся на стіну нерозуміння серед багатьох людей, серед яких багато і колег ", - підкреслив Черниш.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414180
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRkakJMWmxGMFpFZEJNRXd6VVhWT1IwbE1lUzlSYzJSSFZ6Qk1abEYyWkVNeE1GbEdPREJhWWxGMlpFZERNRXhZVVhNNVIwRXdURVJTYUhSSFZ6QlpPVGd3VERkUmRYUkhSREJNTDFGelRrZEhNRnBpVW1vemVsRjJPVWRYTUV4VVVYWTVSMEV3VEdwU2JFNURPREJaWWxKc2JucFJjM1JET1RCTVpEZ3dTbFJSZG5SRE9UQk1TRkZ6VGtkQw==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору