EN|RU|UK
 Економіка
  2679  11

 Широков: порт Південний отримав підтримку уряду для досягнення обсягів перевалки в 120 млн тонн

Реалізація затвердженого урядом плану розвитку зробить порт "Південний" найперспективнішою і найбільшою гаванню Чорного моря.

Як пишуть Українські новини, про це сьогодні в ході прес-конференції розповів начальник адміністрації порту Південний Максим Широков.

Южненська філія АМПУ захистила Стратегію розвитку порту, яка включає в себе стратегію розвитку акваторії (створення глибин і будівництво причалів) для існуючих і споруджуваних терміналів. Також порт приступив до розробки Стратегії розвитку наземної інфраструктури: залізничної, автодорожньої та енергозабезпечення. Реалізація стратегічного плану дозволить збільшити вантажообіг порту до 120 млн. тонн і стати найбільш глибоководною гаванню Чорного моря.

Стратегію начальника порту Максима Широкова підтримали не тільки Мінінфраструктури і Кабмін, але також державні і приватні стивідори, Рада порту, місцеві влади, Одеська залізниця. Раніше уряд затвердив проект днопоглиблення, який реалізується в Південному.

"По суті, Розпорядження КМУ № 657-р від 8 вересня 2016 року, яким затверджено ТЕО, є інвестиційним планом розвитку всієї акваторії морського порту Південний. Ми - єдиний порт, який отримав такий розпорядчий документ, що дозволяє спланувати і синхронізувати проведення днопоглиблювальних робіт в акваторії з будівництвом причалів для максимально ефективної реалізації інвестиційних проектів", - додав начальник порту.

Найближчим часом у Південному мають намір почати реалізацію двох інвестиційних проектів АМПУ з днопоглиблення порту: днопоглиблення зовнішнього каналу та акваторії державного стивідора і днопоглиблення внутрішнього каналу й операційної акваторії приватного зернового терміналу, що будується. Для залучення підрядників найближчим часом буде оголошено конкурс через систему Прозорро.

Лише за 10 місяців поточного року в адміністрації морського порту Південний реалізовано інвестиційних проектів на суму 320 млн. гривень, а найближчим часом планується реалізація проектів в обсязі 2,7 млрд гривень. "Доля кожного з цих проектів безпосередньо пов'язана із затвердженою Стратегією розвитку порту і повноцінною і своєчасною реалізацією плану розвитку порту, зокрема проектів днопоглиблення", - прокоментував Максим Широков.

З початку року в порту також реалізовано проекти з реконструкції системи пожежогасіння причалів №№ 3,4 (загальна сума інвестицій становить 167 млн. грн.), адміністративної будівлі (19,5 млн. грн), каналізаційної насосної станції (10 млн. грн), автодороги (3,5 млн. грн), сміттєспалювальної установки (15 млн. грн).
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414283
VEhrNGRrdzVReTh3VERkU1owNUhRMlpPUTNVd1RHSlJkbVJETkRCTWF6MD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору