EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  8973  51

 Компанія "Біокон" допомогла нардепові Хомутинніку благодійними коштами в розмірі 840 тис. грн, - "24 канал"

Народний депутат Віталій Хомутиннік, який є головою депутатської групи "Відродження" та членом Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, незважаючи на мільйонні статки, отримав фінансову допомогу від однієї з комерційних компанії.

Такі дані містяться в електронній декларації нардепа, повідомляє телеканал "24".

Так, група компаній "Біокон", яка спеціалізується на наданні складських послуг іноземним фармацевтичним компаніям та їх українським резидентам, надала політику 840 тисяч гривень.

Перерахував ці кошти В. Хомутинніку особисто президент "Біокону" Олександр Яворський.

Сам Хомутиннік, коментуючи щедрий жест "Біокону", сказав, що О. Яворський у такий спосіб просто повертає йому борги.

Разом із тим, чому "борг" у декларації значиться "фінансовою допомогою", нардеп не пояснив.

Також він не пояснив і те, чому задекларовані ним у попередні роки дані про борги, що винні йому треті особи, не збігаються із сумою їх погашення (різниця щонайменше в 30 млн грн).

Як виявилося, президент "Біокону" не вперше надає Хомутинніку значні суми. Так, ще одна декларація нардепа містить згадування про "фінансову допомогу" з боку того ж О. Яворського в розмірі 523400 гривнь.

Таким чином "Біокон" загалом перерахувала Хомутинніку понад 1,36 млн грн.

Цікавою є обставина, що в кластері фірм групи "Біокон" Хомутиннік має і свою власну (задекларовану) компанію - "Аркамед".

За оцінками економістів, такі схеми надання коштів начебто за повернення боргу (дані про реальність існування якого перевірити фактично не можливо), можуть свідчити про тіньове придбання активу або частини цього активу.

Дані про отримання багатотисячної фінансової допомоги, так само як і дані, наприклад, про мільйонні виграші в лотерею, є досить підозрілими і повинні вивчатися податківцями.

Тези фінансових експертів підтверджують і правоохоронці. Так, слідчий столичного управління ДФС із 20-річним стажем припустив, що дані в декларації про благодійну допомогу небідній людині можуть свідчити про те, що покупець активу намагається уникнути сплати податків.

"У такий спосіб можна ухилитися від сплати податків. Також це може бути спосіб банального переведення в готівку значної суми. Але треба перевіряти, дивитися, розбиратися. Зраз всі ці питання в компетенції НАБУ", - пояснив правоохоронець.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414447
VEhrdlVYQmtReXN3VEhwU1p6bEhRekJNYWxGMlpFTTVNRnBpVVhWcE9IWXdURlJSZG5SREx6Qk1OMUYyVGtNck1FeFFVWE5CUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору