EN|RU|UK
 Економіка
  3576  20

 Більш ніж на 1 млрд грн обладнання для модернізації газотранспортної системи України поставить держпідприємство "Зоря"-"Машпроект"

До 30% загальної вартості проекту модернізації 3-х компресорних станцій "Укртрансгазу" припадає на газотурбінні двигуни держпідприємства "Зоря"-"Машпроект".

Про це повідомив офіційний сайт підприємства.

За повідомленням "Зорі"-"Машпроекту", підприємство виготовить та поставить 9 газотурбінних двигунів потужністю 16 МВт для модернізації трьох компресорних станцій - "Південнобузька", "Задніпровська" й "Ананьїв".

"Обладнання буде поставлено у складі газоперекачувальних агрегатів виробництва ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання", яке є автором комплексного рішення для модернізації зазначених станцій та стало переможцем тендерів, проведених ПАТ "Укртрансгаз" у листопаді 2016 року. Двигуни виробництва ДП "Зоря"-"Машпроект" є невід'ємною частиною пропонованих ГПА. Вартість обладнання ДП "Зоря"-"Машпроект" у загальній вартості проекту не перевищує 30%", - повідомляє сайт підприємства.

Підприємство зазначає, що спільні із Сумським НВО проекти були неодноразово успішно реалізовано та на практиці довели свою ефективність і надійність.

Також повідомляють, що оновлення потужностей, розпочате ПАТ "Укртрансгаз", дасть значний економічний ефект.

"Йдеться про виведення з експлуатації устаткування попередніх поколінь з низьким ККД та високим рівнем втрати паливного газу, який становить близько 2/3 тарифу на газ для споживачів. Під час модернізації будуть впроваджені в експлуатацію сучасні ГПА з актуальними показниками ККД (ККД двигуна ДГ90 становить 35%) та екологічними характеристиками, що відповідають вимогам Євросоюзу", - наголошує "Зоря"-"Машпроект".

Як повідомляли, 8 і 10 листопада 2016 р. Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання перемогло в аукціонах, проведених за допомогою "ProZorro", на реконструкцію компресорних станцій "Укртрансгазу" - "Задніпровська", "Ананьїв" і "Південнобузька". Загальна сума контрактів становить понад 4 млрд грн.

Компанія "Укртрансгаз" розпочала новий етап модернізації української газотранспортної системи. За словами співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, у 2015 році контракт з німецькою компанією Ferrostaal Industrieanlagen GmbH на модернізацію компресорної станції "Бар" становив 1,817 млрд грн. "Тоді закупівля була проведена без використання системи "Prozorro". Завдяки системі електронних торгів вдалося провести максимально прозорий конкурс і залучити національного виробника, який запропонував найкращу ціну. Завдяки йому Україна заощадила півмільярда гривень", - повідомив експерт.

"Зоря"-"Машпроект" входить до концерну "Укроборонпром". Є одним із лідерів світового газотурбобудування. Постачає продукцію в країни Центральної і Південно-Східної Азії, на Близький Схід, у Східну Європу і Західну Африку. Підприємство має більш ніж 40-річний досвід у створенні та випуску двигунів, які застосовують як приводи газоперекачувальних агрегатів. Тільки на компресорних станціях ГТС України експлуатується 111 двигунів миколаївського виробництва. Сьогодні понад 95% продукції ДП "Зоря"-"Машпроект" постачають на експорт.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n414533
VEhrNGRrdzVRMVF3UzB4UmIxaDZVWFpPUXlzd1RGUlJkR1JIUVRCTU0xSnNkRU16TUV4RVVtaDBSMWN3V1RnOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору