EN|RU|UK
 Політика України
  11676  7

 Кабмін зобов'язав постачальників комунальних послуг здійснити перерахунок незаконно виставлених субсидіантам боргів

Постачальники житлово-комунальних послуг повинні здійснити перерахунок платежів за жовтень, якщо громадянам - одержувачам житлових субсидій - надійшли платіжки із заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію в разі використання цих енергоносіїв для опалення за минулий опалювальний період.

До цього їх зобов'язує постанова Кабінету Міністрів України, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення прес-служби уряду.

Постановою, зокрема, внесені зміни до чинних постанов КМУ №534 та №409, якими уточнено порядок розрахунку і повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо - і електропостачання для індивідуального опалення, в частині недопущення нарахування та обліку будь-якої заборгованості на особовому рахунку одержувача субсидії після відповідного розрахунку за результатами опалювального періоду.

Це рішення унеможливлює нарахування заборгованості отримувачів субсидій у майбутньому і вирішує питання з уже "хибно" нарахованими боргами. Постачальники послуг здійснять перерахунок платіжок за минулі місяці, й одержувачі субсидій, які сумлінно оплатили ці незаконні борги, отримають нові платіжки із зазначенням суми переплати.

Крім цього, змінами передбачено, що в разі затвердження органами місцевого самоврядування норм споживання холодного та гарячого водопостачання і водовідведення, що перевищують соціальні нормативи, компенсація додаткових витрат одержувачам житлових субсидій, в разі відсутності квартирних приладів обліку холодної та гарячої води, буде здійснюватися за рахунок відповідних місцевих бюджетів.

Нагадаємо, через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідали реальному споживанню послуг, в минулий опалювальний період (2015-2016гг.) на рахунках одержувачів субсидій утворилася сума невикористаних субсидій у розмірі понад 10 млрд грн.

Тому ще в квітні 2016 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення повернути ці кошти до Державного бюджету і зобов'язати постачальників послуг провести відповідні розрахунки. Однак отримувачам субсидій залишили вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії (в залежності газове або електричне опалення).

Крім того, уряд направив 359093,3 тис. грн на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Таким чином, перерозподілені субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у 2016 році.

Ці кошти були передбачені на надання державної допомоги місцевим бюджетам на субсидії населенню на оплату за житлово-комунальні послуги, зокрема, електроенергію, тепло- і водопостачання, квартирну плату тощо. Однак в окремих регіонах зафіксовано залишок відповідного фінансування, яке використано. Так, субвенції з державного бюджету місцевим були перерозподілені між відповідними програмами.

Таким чином, рішення уряду забезпечить ефективне використання державних коштів і сприятиме соціальному захисту населення, яке потребує допомоги на придбання твердого палива та скрапленого газу.Источник: https://ua.censor.net.ua/n414582
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmMyUkhRakJNYWxGMFRrZFhNRms1T0RCS2NsRnpUa040TUV4NlVteDBRemxtVGtNMk1FdzNVWFpPUjBRd1RETlJjMDVETnpCWmVsRjJaRWRYU1U1REx6Qk1OMUpuWkVNM01GbFFVWE01UXpRPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору